Jdi na obsah Jdi na menu
 


A-muži,I.A třída,jarní část sezony 2010/2011

1. 4. 2011

 

18.6.2011, XXVI.kolo

  FK Doksy : FK Velké Hamry 

                                   3 : 1 (3 : 0)

Branka: Říha

Sestava:               Miček D.

 Zajíček  Pitro  Prousek L.  Jiříkovský(68´Průcha)

             Kobr Pešat L. Tomeš  Mihálik   

         Prousek Vl.(59´Říha)  Miček J.(77´Kavan)

 

Fotbalisté Velkých Hamrů v posledním soutěžním zápase prohráli na půdě Doks 3:1, avšak ani výhra by jim postup nezajistila, jelikož Košťálov přesvědčivě zvítězil ve Stráži a postupuje právě on.

Domácí Doksy vtrhly do zápasu jako hurikán. V 9. minutě ještě zachránila Hamry tyč po střele Vinše, ale za dvě minuty už to bylo 1:0 po nekompromisní ráně z vápna od Michala Vaňátka. Za tři minuty to bylo o dva góly. Napříč vápnem protancoval Kolařík a nedal Mičkovi šanci. Po druhém gólu ještě jednou zazvonila tyč hamrovské svatyně zásluhou Doležela. Hamry se z hororu probudily v 19. minutě, ale průnik Mihálika zastavil hokejovým semaforem Kotyk. Hra se poté vyrovnala, ale do půle zahřmělo potřetí. Mička propálil ve 42. minutě Jurčík.

Hamry byly zralé na ručník, ale po změně stran ještě vyhrabaly zbytky sil a dokázaly Doksy ještě potrápit. V minutě 67. snížil na lépe vypadajících 3:1 Říha. Otevřená hra hostů přinesla několik brejkových situací, které volaly po čtvrté brance. Nic se však neurodilo, přesto to závěrečné ovace domácího publika a oslavy hráčů nezkazilo. Doksy postupují do Krajského přeboru po dlouhých 24 letech.

----------------------

11.6.2011, XXV.kolo

 SK Jilemnice : FK Velké Hamry 

                                   3 : 0 (1 : 0)

Sestava:               Miček D.

        Průcha  Pitro  Prousek L.  Urbanec

 Kobr Szirti(66´Kavan D.) Tomeš(15´Zajíček) Mihálik   

                  Prousek Vl.           Pešat

Fotbalisté Velkých Hamrů museli z Jilemnice odtáhnout 3 gólové vagóny s sebou domů, což pro ně před posledním kolem znamená, že ani vítězství na půdě vedoucích Doks jim asi nebuden k postupu stačit.
Úvod zápasu byl vyrovnaný, dokud nepadla první branka. Ve 28. minutě nedůrazná hlavička Průchy zapříčinila průnik Prince zprava. Jeho křížnou střelu Miček neudržel a míč doskákal až do sítě. Po této facce se hosté zmátožili a vytvořili si trvalý tlak. Z tohoto tlaku vyplynuly však pouze dvě pološance. První měl Pešat, ale byl s míčem zahnán do neřešitelného úhlu, a tak střela trefila pouze boční síť. Druhou měl Průcha, jehož střelu domácí obrana zblokovala.
Začátek druhé půle, cirka 20 minut Hamry mačkaly Jilemnici, ale po hříchu žádnou gólovku nevyprodukovaly. Tuto šichtu obrana domácích přežila a další nápor, už pouze ze vzduchu, pohlídala ,,jilemnická věž“ Jaroslav Hadač. Pak už padaly góly na druhé straně. Svůj druhý zářez na pažbě zaznamenal Princ. V poslední minutě zasadil Hamrům třetí ránu z milosti i nemilosti Stránský, když parádní centr Paulů  překrásně usměrnil hlavou. 
Před posledním kolem mají Hamry i Košťálov stejně bodů, avšak Košťálov k dobru vzájemný zápas. Jistým postupujícím už jsou první Doksy. Teoretickou šanci na postup má nečekaně také Bozkov, který ztrácí na tandem Hamry - Košťálov 2 body.
V posledním kole Hamry zajíždí do Doks, Košťálov do Stráže nad Nisou a Bozkov do Skalice.

 

-----------------------

4.6.2011,XXIV.kolo

FK Velké Hamry : Slovan Frýdlant

                                   3 : 2 (2 : 1)

Branky: Prousek Vl. 2,Kobr

Sestava:             Miček D.

Jiříkovský(22´ Průcha) Pitro Prousek L. Horna

  Urbanec(51´ Říha) Tomeš  Szirti  Kobr  

          Mihálik                Prousek Vl.  

 

Zápas začali lépe domácí a hned v 9. minutě hlavou zavěsil Prousek po Urbancově centru. V zápětí šel opět Vladimír Prousek sám na brankáře, přičemž byl stažen za dres na úrovni vápna Stejskalem a následovala červená karta. Trestný kop zastavila frýdlantská zeď. V deseti bojující hosté nic nezabalili. Naopak. Donutili Hamry k chybám a výsledkem bylo vyrovnání ve 38. minutě, když roh Foldy donesl do branky Šindler. Hamry přecijenom šly do kabin s vedením v zádech. Druhý gól, a to doslova do šatny, vstřelil Prousek po nabídce Průchy.

Po změně stran se hra jevila vyrovnanou. Šance měly oba týmy. Hamrovský Říha pálil pod břevno, odkud mu brankář Götz vyškrábl balón na roh. Po něm se po levé straně prohnal Šindler, ale Miček mu skvělým zákrokem šanci zlikvidoval. Hosté se nakonec v 79. minutě dočkali za bojovnost vyrovnání. Střídající Štrbák neskutečně rychlou střelou z vápna nádherně vyrovnal. Vše vypadalo remízově, než si trestný kop ze strany postavil kapitán a matador Hamrů Jiří Kobr. Jeho centr na přední tyč zaplul do branky. Do konce chyběly ještě čtyři minuty a Frýdlant se srdnatě tlačil před branku, ovšem gólově nepochodil. Hamry zvítězily 3:2 a ukončily sérii čtyř zápasů bez 

 

------------------- 

29.5.2011, XXIII.kolo

 FK Košťálov : FK Velké Hamry 

                                   2 : 0 (0 : 0)

Sestava:               Miček D.

Jiříkovský(75´Prousek Vl.) Zajíček Prousek L. Horna

    Urbanec  Szirti(81´Průcha)  Tomeš  Kobr 

                    Mihálik      Pešat(85´ Kavan D.) 

Fotbalisté Hamrů dostaly v Košťálově další lekci z produktivity. Nespočet gólových šancí bude zapomenuto a utopeno ve dvou brankách hráčů Košťálova.
Hamry svého soupeře přehrávaly hned od úvodu utkání. Dobře kombinovaly a tvořily šance. Pešatovu střelu za minutu dvanáct zblokoval Klazar a Mihálikova hlavička přelétla brankáře, ale bohužel pro hosty i břevno. Síť se za domácím gólmanem Průchou přeci jen zatřepala, ale branka nebyla z důvodu ofsajdu Hornovi přiznána. Domácí svoji největší šanci za první půlku propásli taktéž. Janatova pohotová placírka skončila těsně mimo.
Po změněn stran Hamry pokračovaly v převaze, jenomže udeřilo na druhé straně. V 61. minutě  mezi dvěma beky propadl centr Stehlíka a osamocený Zboroň nedal brankáři Mičkovi šanci. Hamrovský nápor poté ještě zesílil. Intenzita centrů do pokutového území by se dala počítat jeden za minutu. Vyrovnávající gól měl na hlavě Horna, jeho hlavička přes celou branku v síti neskončila. Největší šanci zahodil, také hlavou, Pešat, který z malého vápna namířil přesně do časoprostoru gólmana Průchy. V poslední minutě se Košťálov dokázal vymanit z tlaku a zasadit soupeři KO. Po odraženém míči z rohového kopu se přesně k tyči z vápna prosadil střídající Sádek. Hamrovský náskok na druhém místě tedy ztenčil Košťálov na pouhý jeden bod.

 

-------------------------

22.5.2011,XXII.kolo

FK Velké Hamry : FC Lomnice n.P.

                                   0 : 1 (0 : 0)

Sestava:               Miček D.

      Jiříkovský Szirti Prousek L.  Horna

        Urbanec Tomeš  Kobr  Mihálik

 Pešat(81´ Průcha)   Prousek Vl.(81´ Zajíček) 

Běžela 4. minuta a první gólovku měl na hlavě Vladimír Prousek, který se zjevil před malým vápnem nikým nehlídán. Míč však špatně trefil. Největší šanci Hamrů v zápase zahodil Pešat. Po ideálním přistrčení pálil z úrovně penalty vysoko nad. Poté měl opět šanci Vladimír Prousek. Situace podobná jako při jeho první šanci. Tentokráte jeho hlavičku lapil brankář Jezdinský. K tomu nutno dodat více než 5 střel, které miřili na lomnickou branku. Nic se neujalo. 
Snad každý z fanoušků věřil, že branka je jen otázkou času. Nicméně se hamrovským nepovedlo navázat na první půlku, co se šancí týče. Stále a vytrvale však bušili do lomnických vrat. Lomnice se těžko dostávala k míči a v deseti lidech stála 5 metrů před pokutovým územím. Jenomže v 77. minutě přišel šok. Szirti zahrál malou domů, brankář Miček balon netrefil a ten pomalinku doskákal až do sítě. Několik hráčů padlo zděšením a marností na kolena. Po obdržené brance se domácím povedlo dostat se zpět do stálého tlaku, ale vyložená šance nepřišla. Lomnice si tak odváží cenné 3 body, které by jim měly pomoci k záchraně. Hamry si opět výrazně zkomplikovaly postup do krajského přeboru.

 

-----------------

14.5.2011,XXI.kolo

Sokol Bozkov : FK Velké Hamry 

                                   2 : 1 (2 : 0)

Sestava:               Miček D.

Jiříkovský Zajíček(46´Szirti) Prousek L.  Horna(79´Průcha)

    Urbanec  Pitro(25´Prousek Vl.) Kobr Pešat

                    Miček J.               Tomeš

 

Úvod zápasu byl ospalý, a tak šancí bylo jako šafránů. V 18. minutě se před Balatku cpal hamrovský Tomeš, ale přehnal to s razancí. Ledová sprcha pro všechny přítomné přišla v minutě 24. Roh domácích, po němž rozhodčí Miklovič ukázal na penaltový puntík. Ani po dotazech hráčů po zápase se nevědělo, kdo a kde vlastně fauloval. Penaltu s přehledem proměnil Červený. Od této chvilky začal mít Bozkov drobnou převahu. Střela Mazánka brankou ještě neskončila. To ve 44. minutě to už bylo 2:0. Po trestném kopu Červeného si na zadní tyč naběhl Kubán a pro Hamrovské bylo zle, nedobře.

Druhá půlka byla opakem té první. Najednou tryskaly emoce na všechny světové strany. Hamry uzamkly Bozkov na jejich půlce a hned po osmi minutách slavily úspěch, když po jasné ruce soudce nařídil penaltu. Lukáš Prousek se nemýlil. Žízeň hostů po bodech byla mnohdy silnější než rozum. Dokladem toho červená karta pro hamrovského útočníka Mička za nesportovní chování. Blízko gólu byly Hamry po centru zprava, kdy Vladimíru Prouskovi chyběl půlkrok. Do konce zápasu přilétlo domácím do vápna několik centrů, se kterými si však obranci skvěle poradili. Zápas vygradoval v 90. minutě, kdy se Hamry dožadovaly další penalty, opět po ruce jednoho z bránících. Protesty byly opravdu silné, ale žádná karta z nich nevyplynula. V úplném závěru při rohovém kopu a powerplay Hamrů střílel z půlky na prázdnou bránu Kubán, avšak Průcha stačil s pomocí břevna míč vykopnout. Hamry tak ztratily další body a jejich náskok na třetí Košťálov se 5 kol před koncem ztenčil už na 4 body. 

 

-------------------

7.5.2011,XX.kolo

FK Velké Hamry : Jiskra Mimoň

                                   0 : 2 (0 : 1)

Sestava:               Miček D.

 Průcha(63´Kavan) Pitro(24´Zajíček) Prousek L. Jiříkovský

       Urbanec Pešat(63´Prousek Vl.)  Kobr  Mihálik

                     Miček J.           Tomeš

 

Úvod nijak nenaznačoval pro domácí nějaké komplikace. Ve druhé minutě vypálil Kobr a brankář Michálek měl co dělat, aby míč vyrazil na roh. V 7. minutě měl na hlavě první gól Pitro, ale parádním zákrokem se opět zaskvěl Michálek. Poté však Hamry upadly do hlubokého spánku. Ve 38. minutě zazvonil budík, který Hamry neslyšely. Sám na Mička se řítil Foubík, ale netrefil. V minutě 44. se už hosté radovali. Hlavou přes vyběhnutého Mička skóroval Smola.

Po změně stran každý očekával tlak domácích. Nestalo se. Do žádné velké šance se nedostali. Mimoň skvěle bránila a nijak si nekomplikovala život. V 67. minutě přišel druhý zářez. Tlapák si položil Mička a pohodlně doklepl do prázdné svatyně. A mohlo být pro Hamry ještě hůře. Deset minut před koncem Konopiský zakroutil roh přímo do vzdálenější tyče. Mimoň zvítězila 2:0 a odpoutala se od chvostu tabulky.

 

 

 ----------------------

 1.5.2011,XIX.kolo
Sokol Doubí : FK Velké Hamry 
                                   2 : 3 (0 : 1)
Branky: Mihálik 2,Horna
Sestava:            Miček D.
 Jiříkovský  Zajíček  Prousek L. Horna
     Urbanec Pešat  Kobr  Mihálik
                       Miček J.      Tomeš
 
Na střídání:  Pitro, Prousek Vl., Průcha, Kavan, Szirti
 
  
Úvod zápasu by asi nepatřil do fotbalové bible, kde by se psalo o tom, jak šance střídala šanci. Doubí hrozilo pouze ze standardek Fronce, Hamry střelami ze střední vzdálenosti, z nichž nebezpečná byla pouze Mihálikova z 26. minuty. Skóre se ale do poločasu měnilo, když nakrátko rozehraný trestný kop dokázal po centru doťuknout do sítě hlavou Horna ve 35. minutě.
Doubí muselo být na začátku druhé půle ještě v kabině, jinak těžko vysvětlit zkraty v obraně. Po faulu na pronikajícího Urbance snadno přelstil špatně postavenou zeď Mihálik a bylo to 2:0. To běžela 47. minuta.  Hamry nadále s chutí útočily a na brankáře Svinku se valil jeden útok za druhým. Převahu hosté korunovali třetím gólem v 56. minutě, taktéž z kopačky Mihállika. Všechno se zdálo býti jasným. Avšak hosté sami posadili Doubí do sedla. Za dvě minuty od třetího gólu nejprve zkorigoval po chybě stopera Prouska Vondrášek a po něm v 70. minutě využil zaváhání brankáře Mička při centru Hroščák. Domácí vycítili šanci sebrat lídrovi body. Nejblíže vyrovnání byli v 78. minutě. Skrumáž před brankou hostí, kde byl míč jak v pinballu. Nakonec odtud vyšla utěšená střela Horoščáka nad Mičkovu branku. Skóre se už však dokonce zápasu nezměnilo.

 --------------------------

 

 23.4.2011,XVIII.kolo

FK Velké Hamry : Tatran Jablonné

                                   2 : 0 (0 : 0)

Branky: Kobr, Prousek Vl.

Sestava:               Miček D.

    Horna  Zajíček  Prousek L.  Jiříkovský

         Urbanec Pešat  Kobr  Mihálik

                     Miček J.      Tomeš

Střídali: Szirti,Prousek Vl.ml.,Průcha

 

Prvních 25 minut se na hřišti nic moc zajímavého nedělo, ovšem pak přišel diskutabilní zákrok v pokutovém území na domácího Jakuba Mička. Při vysokém balonu byl sražen brankářem Zábůrkou. Rozhodčí Brož však situaci jako penaltovou neposoudil. Tento moment odpálil vlnu emocí a také šancí. Ty největší měli za Hamry Tomeš a za Jablonné Hetver. Tomeš ve 35. minutě těsně přestřelil při průniku zleva a dalekonosnou střelu Hetvera vyškrábl brankář David Miček na roh. Hlavy vychladly v kabinách za stavu 0:0.

Druhou půli odstartovala velká loženka Štáfka. Kolmici do samostatného průniku však zakončil trestuhodně nepřesně. Hamry poté přitlačily na pilu. Několik standardek za sebou nakonec rozhodlo. Kapitán Kobr zahrál v 59. minutě přímý volný kop ze strany z cirka 40 metrů tak dobře, že skončila v šibenici podběhnuvšího gólmana Zábůrky. Jablonné se pak tlačilo dopředu, ale jejich tupá snaha skončila vždy na výborně bránících Hamrech. Výjimku tvořila nepřehledná situace před malým vápnem Hamrů, odkud kapitán Kotek vyslal nebezpečnou střelu, ale pouze do těla brankáře Mička. Pojistku pro Hamry přidal v 81. minutě Vladimír Prousek. Jeho střela se pro hosty nešťastně odrazila od obránce do protipohybu Zábůrky a bylo hotovo. V 90. minutě mohl hamorvský Mihálik soupeři přibalit na cestu třetí gólový kufr, avšak tváří v tvář brankáři netrefil. Zápas tak skončil 2:0.

 ----------------------

17.4.2011,XVII.kolo

SK Skalice : FK Velké Hamry 

                                   1 : 0 (1 : 0)

Sestava:               Miček D.

 Urbanec  Zajíček  Pitro  Jiříkovský(80´ Kavan D.)

     Průcha(46´ Horna) Pešat  Kobr  Mihálik

          Miček J.      Szirti(46´ Prousek Vl.)

 

Deset zápasů za sebou bez prohry vydržely Velké Hamry v A-třídě. Jejich šňůru přestřihly skalické nůžky v neděli ráno. Hamry prohrály tím nejtěsnějším rozdílem 1:0.

Krásný plac musel ihned po příjezdu Hamrováky potěšit, nicméně to byla ta poslední věc. I když hned ve 25. vteřině olízl Mihálikův centr nenápadně břevno Svobodovy branky, tak udeřilo na straně druhé. 5. minuta a Nevrlý doráží do prázdné branky vyražený balón brankáře Mička. Ještě hůře po těle mohlo být hostům v minutě 11. Lajnový rozhodčí chybně zamával pasivní ofsajd a domácí skórovali podruhé. Ani po okamžité omluvě sudích branka nemohla být uznána. Všichni svatí stáli při Hamrech i ve 32. minutě. Z levé strany se do vápna přiřítil Šíma, ale jeho přízemní střelu zastavila tyč.

Ve druhé půli se Hamry zvedly. Začaly se čím dál více tlačit před Svobodu a tvořit šance. Jednu z nich měl v těžké pozici Jakub Miček, hlavou však přestřelil. Hamrům také zahrálo do karet vyloučení Kazana po druhé žluté v 70. minutě, a tak byla Skalice po celý zbytek zápasu přišpendlena na vlastní polovině. O 4 minuty později to dosti zavánělo pokutovým kopem po faulu na Prouska, rozhodčí Dytrt však penaltu nepískl. Hamry poté několikrát nebezpečně vystřelily ze střední vzdálenosti, ale všechny střely byly perfektně fungující skalickou obranou zblokovány. Největší hamrovskou šancí byl trestný kop z 25 metrů, když napřáhl Zajíček. Střelu do šibenice fantasticky vyrazil Svoboda, který se po konečném hvizdu mohl s týmem radovat ze skalpu dosavadního lídra tabulky.

 

--------------------

9.4.2011,XVI.kolo

FK Velké Hamry : FK Nová Ves

                                      2 : 0 (1 : 0)

Branky: Tomeš,Miček J.

Sestava:                 Miček D.

Jiříkovský  Zajíček  Pitro  Urbanec

            Průcha  Pešat  Kobr  Mihálik

               Miček J.              Tomeš

Střídali: Kavan,Prousek Vl.,Szirti

Velice silný nárazový vítr dělal s balonem doslova psí kusy, a tak se v první půli nejprve Nová Ves a ve druhé Hamry musely srovnat s odkopy, které se ve vzduchu zastavovaly, či dokonce vracely zpět. V první půlce se oba týmy dostávaly jen do náznaků šancí. Jeden takový však dokázal ve 26. minutě proměnit Tomeš po ukázkovém obtočení a střele z vápna ve stylu Thiery Henryho. Hamry vedly 1:0 a do konce prvních pětačtyřiceti minut se už nic zajímavého neudálo.

Ve druhém poločase získali územní převahu překvapivě hosté. Jedinou nebezpečnější příležitostí byla 54. minuta. Abrahám využil dlouhého balonu, který díky větru překvapivě přistál na jeho kopačce. S šancí však naložil prachmizerně, když pouze odevzdal balon gólmanu Mičkovi. V 69. minutě přišlo vyloučení domácího Tomeše, ale to jako by vyburcovalo Hamry. V 72. minutě přišel rozhodující okamžik. Urbanec vybídl ke skórování Jakuba Mička, ten mířil z půlky zcela sám na brankáře Kverku a proměnil. Nová Ves se na závěrečný tlak nezmohla a Hamry v poklidu dokráčely k povinné výhře.

Zdroj: Naše Jablonecko

Foto z utkání ve fotoalbu v sekci A-muži

---------------------------

2.4.2011,XV.kolo

Tesla Stráž n.N. : FK Velké Hamry 

                                          0 : 0 

Sestava:           Miček D.

    Jiříkovský  Zajíček  Pitro  Tomeš

       Szirti Pešat  Kobr  Mihálik

          Miček J.       Prousek Vl.

 Fotbalová nuda. Tak těmito dvěma slovy by se dal popsat mač mezi druhým a třetím mančaftem soutěže. Jak Stráž, tak Hamry hrály to nejjednodušší a nejlogičtější, co se hrát dalo, tedy nákop za nákopem. Velkých šancí bylo jako šafránů. Hned v úvodu ve 3. minutě však mohl hosty poslat do vedení Szirti, ale na malém vápně netrefil balón. Obraz hry se neměnil. Posledních deset minut domácí trošičku přitlačili Hamry, ale největší šance byla střela Žočka asi z 23 metrů, kterou Miček vyrazil na roh. To bylo vše. Hned po zápase odjela většina fotbalistů do Jablonce fandit svým týmům.

 

dsc_0523_fot_denik_clanek_solo.jpg

 

------------------------------

26.3.2011,XIV.kolo

FK Velké Hamry : Jiskra Vratislavice

                                       3 : 2 (2 : 2)

Branky: Pešat L.,Mihálik,Pitro

Sestava:                 Miček D.

Jiříkovský(77´ Szirti)  Zajíček  Pitro  Horna

Průcha(53´ Prousek Vl.)  Pešat  Kobr  Mihálik

          Miček J.              Tomeš

 Hned po prvních minutách bylo všem jasné, kdo bude určovat notu celého zápasu. Hned v 9. minutě vyústila hamrovská převaha v první gól z rohového kopu, když nejvýše vystoupal Pešat, který trefil dokonale šibenici Jiříčkovy svatyně. Netrvalo dlouho a Hamry vedly 2:0. Pešat kolmicí vysunul Mihálika a ten se stoickým klidem zakončil přesně za tyč. Pak ale jako kdyby domácí zhasli motor. Několikeré varování, zejména z kopačky Drbohlava, bylo pro ně málo platné. Přišel nečekaný trest. Během čtyř minut bylo srovnáno. Nejprve parádní hlavičkou pověsil balon pod víko Horáček a za okamžik překonal Mička po úniku z přehledem Lang. Do kabin vydechnout se odešlo za nerozhodného stavu 2:2.

Druhý poločas byla parafráze na duel Španělsko - Česko. Hamry téměř nepustily svého soka na svou polovinu a vytrvale útočily. Velkých šancí plynulo zejména z přímých volných kopů. Nebezpečná hlavička Kobra předznamenala ve 48. minutě vývoj celých zbývajících pětačtyřicet minut. Urputná a sebeobětavá obrana proti vytrvalému tlaku. To, co muselo přijít, nakonec přišlo za 5 minut 90. Z nenápadného nástřelu brankáře Mička se stala gólová přihrávka, která propadla středem obrany až k Pitrovi, jenž postavil první tříbodový stožár Hamrů v jarní části sezóny.

Zdroj a foto Naše Jablonecko

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg