Jdi na obsah Jdi na menu
 


Oslavy 100.výročí založení klubu

 

 

Oslavy 100. výročí fotbalu ve

 

Velkých Hamrech
  Krásné počasí, zvučná fotbalová jména, 600 diváků a 9 gólů v obou dospělých exibičních zápasech. Tak v kostce řečeno fotbalové odpoledne ve Velkých Hamrech. Předkrm obstaraly hamrovské naděje, poté se představil tým FC Kozlovna Ladislava Vízka proti staré gardě Hamrů a jako dezert přišel přímý souboj domácího áčka s FK Baumit Jablonec.

 

V půl jedné nastoupili na krásně připravený plac mladší žáci Hamrů, aby proti sobě svedli tréninkový souboj na šířku jedné poloviny hřiště. Mladí kluci si zkusili, jaké to je hrát před tolika lidmi. Zvítězilo mužstvo vedené jako áčko nad béčkem 2:0 po brankách Rouska a Klementové. Na férovou hru dohlížel rozhodčí Lejsek.

dsc3437.jpg

 Áčko:
Linhart - Regner, Rousek, Pechout - Tuhá, Zimerman- Klementová, Kodýtek
 Béčko:
Gregor - Mitischka, Karel, Polák - Lubas, Tvrdý - Prousek a Hás
 
Druhé měření sil přilákal na stadion samozřejmě ještě více fotbalových nadšenců i obyčejných lidí. Ladislav Vízek přivezl s sebou například Horsta Siegla, Jiřího Jarošíka, Dušana Herdu nebo trenéra Josefa Pešiceho. Proti nim se postavili místní zasloužilí fotbalisté. Rozdíl mezi mužstvy, jak sám Ladislav Vízek později uvedl v ,,chodícím fotbale“, byl velký a góly padaly hlavně do sítě domácích. Zápas skončil 7:2 pro Kozlovnu.
Po zápase zpocený Ladislav Vízek řekl: ,,Tak všichni jste viděli, že tady byla ta nejstarší Kozlovna, takže jsme moc neběhali – já, Pepíček Pešice a Lubas. Bylo to hrozný (smích), přesto když vezmeme tři mladý a gólmana, tak ono to stačí, ale spíš je to pro ostudu. Přemýšlím, že budu jezdit s mladšími. Stará garda, no hrozný, to je hrozný (smích). To že jsme vyhráli, to je povinnost, ale žádná sláva.“ Poté Kozlovna odjela na další exhibici do Českého Dubu, k čemuž Vízek dodal: ,,To už by mělo být lepší, bude se hrát šest plus gólman, ale spíš další ostuda na cestě (smích).
Velké Hamry SG: Jandura – Vít J., Prousek Vl. st., Kříž, Mařas Pitro, Tesár, Kobr, Fišer – Hnídek, Vít L.
Střídali: Kouřil, Čech, Tichý, Zalužanský, Baštovanský, Pačes

dsc3535.jpg

FC Kozlovna: Klíma – Jakubec, Tymich, Lubas, Urban – Jarošík, Vízek L., Pešice, Herda – Siegl, Trojan
Střídal: Vízek M.

dsc3517.jpg

Branky: Hnídek J., Tesár (PK) – Urban 2, Siegl, Pešice, Herda, Vízek M., Vízek L. (PK)
Rozhodčí: Albl – Lejsek, Kořínek V.

Ihned po skončení zápasu proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů fotbalových soutěží Libereckého kraje, které osobně vedl předseda KFS Liberec Václav Severýn.

Poslední fotbalovou kapitolu do stoleté knihy napsala áčka Hamrů a Baumitu Jablonec. Výkonnostní rozdíl byl od první minuty znát, avšak skvělé zákroky hamrovského brankáře Davida Mička držely Hamry relativně dlouho při stavu 0:0. Pak ale Jablonec zaznamenal 4 trefy za sebou. Největší a možná i nejkrásnější momentka oslav přišla ve 40 minutě, kdy domácí vsítili svoji jedinou branku. A nutno podotknout, že pohlednou. Postaral se o ni Jakub Miček po přihrávce Matěje Urbance. Druhý poločas Jablonec přidal opět 4 góly a zvítězil 8:1. Ovšem šťastnější byli i tak domácí. Za svůj bojovný a obětavý výkon si vysloužili velký potlesk a poklonu svého trenéra, funkcionářů i fanoušků.

 

dsc3795.jpg

 

 FK Velké Hamry:  Miček D. – Průcha, Prousek L., Zajíček, Jiřikovský – Urbanec, Pitro, Pešat, Mihálik – Miček J., Prousek Vl.

Střídali:  Kavan D., Kobr

Baumit Jablonec:  Špit – Eliáš, Pavlík, Štochl, Jablonský – Kopic, Loučka, Jarolím – Piták, Novák – Lafata

Střídali:  Valeš (G), Uvíra, Just, Beneš, Štenberk, Vaněk, Třešňák

Branky:  Miček J. – Novák 2, Vaněk 2, Loučka, Lafata, Jablonský, Jarolím

Rozhodčí: Adriana Šecová, Olga Zadinová, Gabriela Hanáková