Jdi na obsah Jdi na menu
 


A-muži,KP,jarní část sezony 2012/2013

15.6.2013, XXVI.kolo

 Jiskra Višňová : FK Velké Hamry

                                            0 : 1 (0 : 1)

Branka: Mihálik

Sestava:               Blahna

      Vít O. Průcha Zajíček  Jiříkovský 

       Pavelka Tomeš Mihálik  Prousek R.

              Provazník           Miček

 Aktivnější byli ze začátku domácí, ale velkou šanci Mrázek nevyužil. Na druhé straně pálil z dálky Mihálik, Zavůrka si s jeho prvním pokusem ještě poradil, když jej vyrazil na roh. V minutě 22. už ale na Mihálikův dalekonosný projektil nestačil a Hamry vedly. Poslední utkání sezóny ve kterém již prakticky o nic nešlo pojali domácí hodně ležérně. Nakonec mohli v poslední minutě vyrovnat, když si na roh naskočil Zimák. Míč však trefil nepřesně.

-------------------------

8.6.2013, XXV.kolo

 Sokol Jablonec n.J. : FK Velké Hamry

                                            2 : 1 (0 : 1)

Branka: Mihálik

Sestava:                    Veselý

Průcha(82´Řezáč) Zajíček Prousek L. Jiříkovský 

        Kobr Prousek Vl.(67´Vít) Tomeš Mihálik

         Kavan(63´Prousek R.)             Miček

 

Hosté se celý zápas bránili, ovšem jejich organizovaný „zanďour“ slavil dlouho úspěch. Ve 13. minutě skloubil techniku s razancí přímo dokonale Mihálik, jehož pětadvacetimetrová střela skončila v pravé šibenici Farského branky. I díky výbornému výkonu brankáře Veselého tak Hamry odcházely do kabin s jednogólovým vedením. Ovšem ve druhém poločase se podařilo Jablonečku zápas otočit. Výrazně jim k tomu dopomohla nedisciplinovanost hostujících hráčů, kteří zbytečně opláceli fauly. Nejprve musel po dvou žlutých ven Lukáš Prousek a v 85. minutě rovnou i Řezáč, který za střídajícího Průchu pobyl na hřišti sotva tři minuty. To vše už za stavu 1:1, který zařídil v 60. minutě pohotovou dorážkou Holman. Bod by ještě hostům dal do posledního kola naději na udržení, ovšem tu spláchl v 93. minutě po závaru Bistiak.

-----------------------

5.6.2013, XXIV.kolo

 FK Velké Hamry : Sokol Doubí

                                            1 : 2 (1 : 1) 

Branka: Miček

Sestava:                    Krupa

Průcha Zajíček Prousek L. Jiříkovský(85´Prousek R.)  

  Kobr Prousek Vl. Tomeš Mihálik(73´Horváth)

            Kavan(75´Říha)            Miček

Do hodně svízelné existenční situace se dostaly Velké Hamry, které ve středu prohrály s Doubím 2:1. Rozhodující moment utkání byla nesporně neproměněná penalta Mihálikem za stavu 1:1.

Domácí do zápasu vstoupili hodně špatně. V 5. minutě ztratili uprostřed hřiště balón, který se okamžitě dostal k Haunoldovi, jenž přehodil vybíhajícího Krupu. Poté ale převzaly taktovku Hamry a do konce první půle byly lepším týmem. Miček nejprve svou velkou příležitost neproměnil, ale ve 25. minutě už byl na správném místě, když Mihálikův tvrdý centr Mohr nezkrotil ve svých rukavicích a na dorážku již neměl nárok.

 

Druhý poločas se nesl ve vyrovnaném duchu, větší porci nebezpečna přiváželi Hamrováci. Největší příležitostí byla jistojistě penalta, kterou sudí Blaschke odpískal za hraní rukou. Mihálik však ani nadvakrát proti Mohrovi neuspěl. Hamry tak nejspíš urazily fotbalového boha, který jim připravil v 83. minutě hodně hořké překvapení. Po jednom z brejků odcentroval Kozák, míč přispěchal na vápno k osamocenému Koťátkovi a ten tvrdou ranou prostřelil. Doubí pak Hamry do žádného závěrečného tlaku nepustilo a odváží z Hamru zřejmě záchranářské tři body. To Hamry budou mít velké starosti, v sobotu totiž zajíždí na půdu suverénního Jablonečku a poslední kolo hrají taktéž venku a to s Višňovou.

 

kp-hamry-doubi-jaro2013-001_denik-1024.jpg

kp-hamry-doubi-jaro2013-002_denik-1024.jpg

-----------------------

25.5.2013, XXIII.kolo

 Slovan Hrádek n.N : FK Velké Hamry

                                            0 : 2 (0 : 1)

Branky: Tomeš, Prousek Vl.

Sestava:               Krupa

      Průcha  Prousek L.  Zajíček Jiříkovský  

Kobr   Szirti(83´ Prousek R.)  Tomeš    Mihálik 

      Kavan(88´ Vít O.)  Prousek Vl.(70´ Řezáč)

Boj o záchranu v Hamrech dostal reálných kontur díky třem bodům, které dokázali v sobotu Hamrováci přivést z Hrádku. Pomohlo jim k tomu hlavně brzké vyloučení domácího brankáře Manharta.

Úvod zápasu patřil Hrádku. Několikrát se dostal nebezpečně blízko Krupovy branky. Vrcholem snažení byla branka, kterou sudí neuznali pro ofsajdové postavení. Na druhé straně se snažil pozvednout hamrovský prapor Mihálik. Jeho utažená střela mířila půl metru nad. Ve 25. minutě si tentýž hráč postavil rohový kop. Na jeho jemný centr vyletěl nejvýše Tomeš, jenž svoji hlavičkou přeloboval Manharta. Ten pobyl v brance pouze do 32. minuty, když nedovoleně mimo vápno zastavil osamoceně pelášícího Vladimíra Prouska. Do branky tak musel náhradní brankář Vašíček. Nejblíže gólu se octl Hrádek v poslední minutě první půle. Trestný kop napálil Libor Janáček pouze do tyče.

 

Domácí svoji hru po změně stran otevřeli, z čehož těžil hlavně rychlý hamrovský útočník Kavan, který v 54. minutě svým presingem vystihl rozehrávku hrádkovské obrany a položil před Vladimíra Prouska gólovou otázku. Prouskova kladná odpověď prakticky rozhodla. Domácím chyběl ve druhém poločase nápad, jejich útočné snažení se rozbíjelo na pevných obranných šicích Hamrů. Nejnebezpečnější byl pokus Mizery. Balonu scházel metr do pravé šibenice. Nervozita Hrádku byla patrná. Negativní emoce vybublaly u Mizery v 88. minutě, když v hlavičkovém souboji sestřelil loktem Průchu. Okamžitá červená a Hrádek dohrál zápas pouze o devíti. Pro tým zpod Muchova jsou tyto tři body existenčně velice důležité, stále tak mohou živit reálnou naději na uchování krajsko-přeborové příslušnosti.

------------------ 

18.5.2013, XXII.kolo

 FK Velké Hamry : FK Sedmihorky

                                            0 : 1 (0 : 0) 

Sestava:                    Blahna

           Průcha  Zajíček  Prousek L.  Jiříkovský  

Prousek R. Prousek Vl.(73´Horváth) Tomeš  Mihálik 

            Kavan(80´Pavelka)            Miček

 První půlku udávali herní tón domácí. Bohužel pro ně, neproměnil útočník Kavan stoprocentní gólovou šanci. Hosté se dostávali před hamrovskou branku jen sporadicky, většinu pokusů se podařilo stoperům zblokovat.

Třebaže Sedmihorky hru ve druhém poločase opticky vyrovnaly, dvě velké příležitosti si připravily opět Hamry. Hlavičku Lukáše Prouska senzačně vytěsnil brankář Koubus. Z následného rohu balón propadl až na zadní tyč před Mička, na něhož zívala prázdná branka. Domácí útočník však nasměroval hlavičku pouze do tyče. Ta za chvilku zvonila i na druhé straně po pokusu Vávry. Poté přišel inkriminovaný zákrok Mihálika, který hlídal hráče při centrovaném balónu, jenž mířil úplně mimo onen souboj. Po něm oba hráči skončili na trávníku. Rozhodčí Milner se rozhodl posoudit souboj jako penaltový. Míč si postavil střední záložník Pavlíček a přízemní střelou poslal hosty do vedení. Závěrečná snaha domácích byla už příliš křečovitá, největší šanci promrhal střídající Pavelka. Ten v rozhodující chvíli netrefil míč. Hamrováci si tak velice zkomplikovali záchranářské plány a budou muset v příštím zápase už nutně bodovat.

 

fotbal-kp-hamry-sedmihorky-jaro2013-001_denik-1024.jpg

------------------------

12.5.2013, XXI.kolo

 SK Skalice : FK Velké Hamry

                                            4 : 1 

Branka: Kavan

Sestava:           Blahna

Stolín(46´Kavan)  Prousek L.  Zajíček Jiříkovský  

     Prousek R.  Tomeš  Průcha  Mihálik 

      Horváth(57´ Vít O.)  Prousek Vl.

Fotbalisté Velkých Hamrů podali jeden z nejhorších výkonů v této sezoně. Domácí se dostali do vedení již na začátku utkání po trestném kopu. Hosté se ale herně zvedli a začali hrát lépe. Dvě velké šance na vyrovnání měl útočník V. Prousek v 31. a 32. minutě, ale v obou případech se nedokázal prosadit. O pár minut později přišel trest v podobě druhé branky Skalice. Tentokrát z pokutového kopu. Do kabin se tak šlo za stavu 2:0.

Vstup do druhého poločasu se ale Velkým Hamrům vůbec nepovedl. Po dvou slepených brankách byl stav již 4:0 a s hosty to nevypadalo vůbec dobře. Hosté se pak ale přeci jen dočkali alespoň čestného úspěchu, který zaznamenal Denis Kavan po hodině hry. „Byl to jeden z našich nejhorších výkonů, kdy jsme nezachytili úvody do obou poločasů. Jediná světlá pasáž naší hry byla v rozmezí mezi desátou až pětatřicátou minutou, kdy jsme domácí tým přehrávali. Neproměněné šance nás ale srazily dolů," zhodnotil utkání trenér Velkých Hamrů Vladimír Mařas.

------------------------- 

5.5.2013, XX.kolo

 FK Velké Hamry : Pěnčín/Turnov B

                                            1 : 1 (0 : 1)

Sestava:           Blahna

       Prousek L.  Tomeš  Zajíček Jiříkovský  

     Prousek R.(57´Stolín)  Průcha  Mihálik 

      Horváth  Prousek Vl.(KavanD.)  Miček

 Ačkoliv se první poločas Hamrům herně dost nepovedl, nakonec si tým trenéra Vladimíra Mařase odnáší bod za bojovný výkon v poločase druhém. V deseti hrající domácí po změně stran nejen vyrovnali, sahali dokonce po vítězství.

Celý první poločas opanovali hosté, zatímco Hamry naprosto propadly. Turnovští vyhrávali většinu soubojů a nebýt brankáře Blahny a paní štěstěny, mohlo to být o půli 0:4. Ironií osudu bylo, že Hamrováci si nakonec dali gól sami. Brankář Blahna nevyběhl na centr Vavřicha, který si nakonec do vlastní sítě srazil Tomeš. Obrovské příležitosti poté spálil Škréta a Zdražil. Takhle měli stále domácí naději na bodový zisk.

Kurs této naděje výrazně poklesl poté, co byl po druhé žluté poslán předčasně do sprch Jakub Miček. Jenomže v deseti hrající Hamry byly navzdory logice nebezpečnější než v plném počtu. Stoprocentní šanci střídajícího Kavana ještě Hyka bravurně vychytal. V 77. minutě byl už ale krátký, když si na Mihálikův centr naskočil Průcha. Jeho chirurgicky přesná dalekonosná hlavička znamenala vyrovnání. V posledních minutách se ještě jako hladoví vlci pustili domácí do dobrodružství za vítěznou brankou. Parádní centry Horvátha zůstaly nevyužity, a tak Hamry vyválčily s turnovským béčkem bod za remízu 1:1.

Trenér Hamrů Vladimír Mařas k zápasu: Nemůžu pochopit rozdílnost dvou poločasů, to není to poprvé. To mám na hráče řvát v kabině, jako dneska o přestávce, už před zápasem? O výsledku rozhodla nekomunikace dvou zkušených hráčů, neproměněné a vychytané šance hostů po obdržené brance a náš nádherný gól. Hru nám hodně za prohrávaného stavu oživilo střídání.

-------------------- 

1.5.2013, dohrávka XV.kola

Doksy : FK Velké Hamry B

                         3 : 1 (0 : 0) 

Branka: Prousek R.

Sestava:             Blahna

            Prousek L.  Kříž  Tomeš  Stolín

Řezáč (26´ Jiříkovský)  Průcha  Mihálik  Prousek R.

        Prousek Vl.(79´ Vít)         Horváth

Hamrům se již tradičně proti soupeři z Máchova kraje nedaří. Ve středu dohrávané 17. kolo to potvrdilo. Hamry se bily od 20. minuty v deseti, přičemž až 70. minuta zlomila jejich odpor.

První velkou šanci zápasu si připravily Hamry. Rohový kop Horvátha se snažil zatlouct Řezáč, ale Kadlec Doksy podržel. Domácí následně odpověděli ještě tutovější šancí Jakuba Vacka, jenomže jeho pokus obtisknul pouze břevno. Jeden z klíčových momentů mohlo asi 150 diváků vidět v minutě 20. Kolmicí byl vysunut Jakub Vacek. Kříž ho v jasné pozici stáhl na zem a následovalo červené ohodnocení sudího Blaschkeho. Doksy začaly poté svého soupeře přehrávat. Vyústění tohoto tlaku přišlo pro Hamry dost nepříhodně - v nastavení první půle. Kombinace bratrů Jakuba a Ondřeje Vackových skončila „šibeniční“ střelou prvně jmenovaného, který toho za prvních pětačtyřicet minut stihl skutečně hodně.

Kdo by čekal již pohodlnou cestu Doks za třemi body, ten se mýlil. V 50. minutě se brankář Kadlec hrubě nedohodl se svými stopery a před Radimem Prouskem se otevřela prázdná branka. Vyrovnání napnulo hamrovské psychické síly a do 70. minuty hosté vcelku snadno odvolávali. Pak ale přišel nenápadný přetažený centr a Bečvařík hlavičkou přehodil Blahnu. Definitivum přišlo hned záhy, když další centr usměrnil hlavou do sítě střídající Brož. Zbytek zápasu si domácí už bez problému pohlídali.

---------------------- 

 27.4.2013, XIX.kolo

 VTJ Rapid Liberec : FK Velké Hamry

                                            4 : 3 (3 : 1) 

Sestava:           Blahna

     Stolín  Prousek L.  Kříž  Jiříkovský  

    Prousek R.  Průcha  Mihálik  Řezáč

           Prousek Vl.              Horváth

Na góly výživný zápas mezi domácím Rapidem a Velkými Hamry se dočkal rozuzlení až v 90. minutě, kdy svou druhou branku v zápase vsítil po dlouhém autovém vhazování domácí útočník Hegr a strhl výsledek na 4:3 pro VTJ.

Velice brzo šli domácí do dvougólového vedení. Stačily dva dlouhé Halamovy auty v 5. a 15. minutě. Nejprve prodlužoval za Blahnova záda Hegr, podruhé si míč srazil do vlastní sítě Jiřikovský. Ve 32. minutě však po rohovém kopu snížil tvrdou hlavičkou pod břevno Řezáč. Velká rána pro Hamry se dostavila těsně před přestávkou. Tentokrát roh na druhé straně zužitkoval hlavou Poživil.

Ihned po příchodu z kabin trefil Řezáč z dlouhého Průchova autu tyč Svobodovy svatyně. Do trháku mohl jít Rapid chvilku poté, jenomže svůj tresťák opřel Landyš pouze o břevno. Stav 3:1 hosty nepoložil. Mihálikova zamýšlená střela se opět po odvráceném dlouhém autu stala ideálním centrem pro rybičku Vladimíra Prouska a bylo sníženo. V 73. minutě byla po souboji brankáře Blahny a Hegra nařízena penalta. Bravurním zákrokem proti Landyšovi dal svým spoluhráčům brankář Blahna ještě stále reálnou naději. V 81. minutě to přišlo. Opět standardka, opět centr do vápna, kde si odražený míč našel Kříž a přiblížil hosty bodovému zisku. Vše vypadalo remízově. Přišlo však další autové vhazování z rukou Halamových. Skrumáž před brankou, nedůrazný odkop a odraz balónu k Hegrově pravačce. Domácí šutér se nemýlil a doslova zlomil Hamrům vaz.

Vyjádření trenéra Hamrů Vladimíra Mařase: "Nezvládli jsme ani úvod, ani závěr utkání. Dostali jsme branky jako přes kopírák. Věděli jsme, že VTJ je silné ze standardních situací, přesto jsme tomu nedokázali čelit. Přestože body nemáme, náš výkon měl úplně jiné parametry než v minulých zápasech. Mužstvo mělo vnitřní sílu, dvakrát jsme prohrávali o 2 branky, přesto se nám povedlo srovnat. Jen toho závěru je opravdu škoda, ten bod nás může hodně mrzet".

------------------------------ 

20.4.2013, XVIII.kolo

 FK Velké Hamry : ŽBS Žel. Brod

                                            0 : 0 

Sestava:           Blahna

     Stolín  Prousek L.  Kříž Jiříkovský  

  Prousek  Průcha  Mihálik  Kobr 

           Prousek Vl.               Miček

 V sobotním utkání již na domácí přírodní trávě přivítaly Velké Hamry Železný Brod. Fotbal příliš krásy nepobral. Blíže k vítězství měli hosté, ačkoliv hráli od 28. minuty v deseti.

Celý zápas byl plný soubojů, fotbalovosti aby fanoušek pohledal. První půlku začaly o něco aktivněji Hamry. Dvě střely Mihálika letěly jen do sítě za brankou. Chvilku nato se balón nákopem dostal do mrtvé zóny mezi hamrovskou obranu a brankáře Blahnu. Ten nohou míč minul a zahrál mimo vápno rukou. K velké zlosti hostující lavičky vytáhl sudí Vojtěch Brož pouze žlutou kartu. Trestný kop si postavil brodský Maryško. Hodně kroucený balón se snesl na břevno Blahnovy branky. Domácím se naskytla perfektní příležitost, kterak zápas postupně proměnit ve tříbodové zlato. Po druhé žluté byl vyloučen Šimek. Nejprve faul na brankáře Blahnu a poté úmyslné hraní rukou znamenalo více než hodinové oslabení.

Jako by se ale hrálo jedenáct na jedenáct. Brod byl mnohem více na balonu, vyhrával osobní souboje a mnohem častěji se dostával na polovinu Hamrů. Ihned po ztrátě míče následoval disciplinovaný obranný blok, se kterým si Hamrováci lámali hlavu až do konce zápasu. A to ještě mohli být rádi za bod, jelikož technik Maryško vyčaroval další přímák, jehož úchvatnou trajektorii zastavila opět horní tyč. Největší domácí šanci měl asi Miček, kterému posadil míč na hlavu Mihálik, jenomže hamrovský bijec namířil nad Kordíkovu svatyni.

Trenér Hamrů Vladimír Mařas k zápasu: Přestože náš výkon ve druhém poločase nebyl vůbec dobrý, tak bod je velmi cenný. Také jsme ho mít nemuseli a možná k tomu stačilo, aby Brod dohrál utkání v jedenácti, má velice kvalitní mužstvo s výraznou individualitou. Směrem dopředu jsme dnes nedokázali nic vymyslet a bohužel jsem neměl ani možnost utkání z lavičky nějakým způsobem ovlivnit. Cením si bodu i všech třech náhradníků, kteří měli celé dopolední utkání B mužstva v nohách a přesto přišli na lavičku. Na hře dopředu musíme pracovat.

 -----------------------

14.4.2013, XVII.kolo

 TJ Desná : FK Velké Hamry 

                                            1 : 0 (1 : 0)

Sestava:                 Blahna

     Prousek L.  Tomeš  Kříž Jiříkovský  

Kobr  Mihálik  Prousek  Průcha(46´Zajíček)

           Prousek Vl.                  Miček

 

 Jediný gól, jediná standardka, kterou v 18. minutě procpal za Blahnu po centru Jecha Kobylka, rozhodla dlouho očekávané střetnutí mezi Desnou a Velkými Hamry.

 

 

Duel nenabídl necelým třem stovkám diváků žádnou strhující podívanou, šancí si oba týmy vypracovaly vskutku málo. Největší nebezpečí plynulo pro obě branky ze standardních situací a právě o tu jednu proměněnou byla Desná lepší. Největší šanci na srovnání v první půli měl Vladimír Prousek. Ovšem strojený centr Mihálika jakoby ho překvapil a zakončení mělo slabou razanci.

Druhou půli začali hamrovští mít větší územní převahu. Ačkoliv hráli od 56. minuty v deseti po vyloučení Tomeše, který zezadu bez míče zastavil do brejku unikajícího Pfeifera, dostávali se více před Doubkovu branku. Jenomže vygenerovat z tupé snahy vyloženou šanci bylo nad hamrovské síly. Po jednom protiútoku Desné mohl navýšit náskok Pfeifer, jenomže přestřelil. Asi největší možnosti, jak srovnat v druhém poločase, měly Hamry – jak jinak -  z rohů a přímých kopů. Ale ani dělovka Zajíčka, ani hlavička Kříže nulu na hamorvkém kontě nezměnily. Pět minut do konce zápasu mohl nenápadný centr Hollmanna zaplout do sítě, míč se nakonec snesl jen na břevno. Desná tak přeskočila svého soupeře v tabulce krajského přeboru. Na svém kontě má 23 bodů, její soupeř o dva méně.

Vedoucí mužstva Desné Petr Kopal: Obě mužstva vnímala důležitost tohoto utkání, a přistoupila tak k němu s velkou odpovědností. Hrál se důrazný fotbal, kde nasazení převládalo nad fotbalovostí. Skvěle naši hru řídil Michal Křemen. Vyhráli jsme zaslouženě díky zodpovědnému výkonu od první do poslední minuty.

Trenér Velkých Hamrů Vladimír Mařas: Že neuhlídáme standardku, že inkasujeme, že nedáme tutovku, to se ve fotbale stát může. Ale že působíme v první půlce jako jedenáct turistů na nedělním výletě, tomu nerozumím. Kde je zaujetí pro hru, kde je chuť vyhrát, porvat se body? Druhá polovina byla výrazně lepší, ale nesmyslné vyloučení a jalová hra ve finální části nás stála body.

---------------------------

6.4.2013, XVI.kolo

 FK Velké Hamry : FK Košťálov

                                            2 : 2 (0 : 0)

Sestava:                 Blahna

Jiříkovský  Zajíček(59´ Prousek R.) Kříž  Stolín   

       Průcha  Kobr  Mihálik  Prousek L.

           Prousek Vl.                  Miček

 Zřejmě zasloužený bod vyválčili hamrovští fotbalisté hrající své domácí zápasy v exilu v Desné proti Košťálovu. Ačkoliv v posledních momentech zápasu mohli překlopit všechny body na svou stranu.

První půlka nemohla diváky nikterak nadchnout. Hra se odbývala převážně ve středu hřiště, s kombinací si oba dva týmy moc hlavu nelámaly. Hamry hrozily z velkého množství standardek, ovšem ty ve vzduchu brilantně hrající stopeři Košťálova odvraceli. Nejblíže gólu byl hostující Cerman, který bez přípravy vypálil z pětadvaceti metrů a brankář Blahna měl co dělat, aby balón vyrazil.

O co byli diváci ochuzeni první poločas, na to si přišli po změně stran. Hned ve 46. minutě se po Mičkově buldočí práci prosadil Vladimír Prousek. Hamrovské vedení trvalo sotva čtyři minuty. Nepovedený centr Otmara zapadl do Blahnovy branky a bylo opět srovnáno. Za chvilku už Košťálov vedl. V 54. minutě zvládli hosté naprosto precizně brejkovou situaci, když zakončující Cerman nejprve obehrál Blahnu a poté už donesl balón do prázdné. Hamry se chvilku z dvojitého úderu vzpamatovávaly. Následně mohl vyrovnat Miček, jenže přestřelil. Ještě větší gólovku pak neproměnil Mihálik, který postupoval na brankáře Průchu sám. Střední záložník Hamrů si ale vše vynahradil. V 73. minutě odpískal rozhodčí Vlk penaltu po ruce ve zdi, která zastavila přes ni kopnutý tresťák Lukáše Prouska. Pokutový kop Mihálik bezpečně zvládl. V emotivním závěru mohl vsítit rozhodující branku útočník Hamrů Vladimír Prousek. Sólo na samotného brankáře Průchu však zakončil těsně vedle. 

--------------------------- 

23.3.2013, XIV.kolo

 FK Velké Hamry : FC Pěnčín

                                            2 : 0 (1 : 0)

Sestava:              Blahna

         Jiříkovský  Zajíček Kříž  Stolín   

      Průcha  Kobr  Mihálik  Prousek L.

     Prousek Vl.(72´ Urbanec)  Miček

Po podzimu druhý tým krajského přeboru Pěnčín byl v zápase určitě favoritem. Tabulkovému postavení odpovídala i taktika hamrovského mužstva, která stála na disciplinované defenzivě, útočení se pro ně stalo spíše nadstavbou. Pěnčín držel po většinu zápasu míč, ale proti zformovanému bloku skoro nic nevymyslel. Hamry se ujaly vedení v 18. minutě. Mihálik rozetnul svojí přihrávkou stoperskou dvojici a Jakub Miček z prvního doteku přehodil Pivrnce, který si sice na míč sáhl, ale pohromě už nezabránil. Pěnčín odpovídal územní převahou, ale nic jiného, než centry a nepřesné pokusy ze střední vzdálenosti nevymyslel.

To po změně stran měl asi největší šanci Pěnčína Jakub Zapadlo. Ten si naběhl za obranu, dostal přesný míč od Chlomka, leč zamířil těsně nad Blahnovu svatyni. Po úvodním pěnčínském tlaku Hamry z ničeho nic udeřily podruhé. Lví podíl na druhé brance měl Jakub Miček, jenž po své sólové akci předložil míč do prázdné Vladimíru Prouskovi. Dobývání hamrovské tvrze poté pokračovalo dál, ovšem bez výsledku. Nejnebezpečněji se jevily rohové kopy, ty však i s potřebným štěstím Hamry ustrážily až do konce zápasu.

Komentář Vladimíra Mařase, trenéra Hamrů: „Pocit je dnes neskutečný, po posledních několikaměsíčních peripetiích v Hamrech jsme se probudili v pravý čas. Díky skvěle nasazené taktice, a hlavně hráči absolutně dodržené taktice, jsme utrhli ze stromu fotbalu veledůležité tři body. V prvním poločase se nám povedla nádherná rychlá akce Průcha - Mihálik - Miček, která určila ráz dalšího průběhu utkání. Naše absolutně zavřené prostory nepustily pěnčínské techniky k žádné akci. Ve druhé půli Pěnčín nezměnil svůj styl hry, ničím nás nepřekvapil. Naopak my jsme pojistili své vedení opět po autovém vhazování, skvělém uvolnění a přihrávkou Mička, když zakončoval Vláďa Prousek. Při daném stylu hry šlo zřejmě o rozhodující okamžik zápasu. Velice si vážím přístupu všech hráčů na hřišti i těch, kteří v dnešním mrazu zůstali na lavičce. Jim speciálně patří můj dík, protože bez nich se fotbal hrát nedá.