Jdi na obsah Jdi na menu
 


A-muži,I.A třída,podzimní část sezony 2010/2011

29. 8. 2010

6.11.2010,XIII.kolo

 FK Velké Hamry : SK Jilemnice

                  2 : 0 (0 : 0)

Branky: Miček J., Zajíček

Sestava:                    Miček D.

            Urbanec  Prousek L.  Zajíček  Jiříkovský

Bursa Pešat L.(79´Kavan R.) Kobr(89´Průcha D.) Mihálik

              Miček J.           Prousek Vl.(73´Szirti)

Sychravé počasí a kluzký terén udělal ze zápasu lepší podívanou, než bývá obvyklé. Anglické podmínky svědčily zejména domácím, ti v posledním zápase urvaly další tři body a na jaře se budou prát o postup.

Voda na hřišti dělala problém oběma mužstvům, hráči jezdili po zadku, a to do slova a do písmene. Domácí se v úvodu tlačili do zakončení mnohem více než Jilemnice. Hned v první minutě se Hamry mohly radovat z gólu, ale pro Prouskův ofsajd zůstal stav nezměněný. Kombinace i na těžkém terénu nedělala větší problém ani jednomu týmu a fotbal nabíral velké grády. Největší šance první poloviny měly jistojistě hamrovští. Dvojblok šancí, ve kterých byl hlavním aktérem Lukáš Pešat ve 25.minutě byl po gólu volající. Nejprve lízl střílený centr nad branku a za třicet sekund nepropálil Tuže z úhlu. Pět minut nato zkoušel Láďa Prousek přehodit Tuže z velké blízkosti, jilemnický gólman však výborným zákrokem šanci zmařil. Ve 36.minutě agilní jilemnická dvojice Kalenda a Princ zinscenovala akci na levé straně, po níž druhý jmenovaný z první pálil nad Mičkovu branku. To byla velká příležitost. Závěr půle patřil ostrostřelci v pravém slova smyslu. Zajíček ze střední vzdálenosti dvěma ostrými trestnými kopy provětral nejprve Tuže, jenž první dělovku vyrazil, a podruhé i zeď, která nedokázal projektil zastavit, pouze odklonit těsně vedle levé tyče.

 Druhá půlka se od začátku změnila v tuhý boj. Obě mužstva měla chuť útočit, což bylo pro fotbal velmi dobře. Šance ale tvořily opět jen Hamry. V 56.minutě hlavičkoval těsně nad břevno Kobr. Po několika centrech zleva se jeden hamrovský ujal. V 68.minutě Mihálik našel přesně nohu Mička, ten se zbavil posledního obránce a podél nohy Tuže poprvé překonal. Jilemnice se ještě nestačila vzpamatovat a po Bursově tvrdém centru se v následné tlačenici nejlépe zorientoval lobující Zajíček a bylo to 2:0. Z těžkého KO se hosté nedokázali dostat, naopak svůj druhý gól mohl přidat Miček, ale Tuž mu jeho šanci skvěle vychytal. Zápas se už poté v klidu dohrál a Hamry si po zásluze připsaly další vítězství.

Trenér domácích Mařas: ,,Mám jen ty nejskvělejší pocity. Dokázali jsme eliminovat sílu Jilemnice, která tkvěla hlavně ve standardkách a rychlém přechodu do útoku.

-------------

30.10.2010,XII.kolo

Slovan Frýdlant : FK Velké Hamry

                 0 : 2 (0 : 1)

Branky: Miček J.,Kobr

Sestava:                  Miček D.

      Urbanec  Prousek L.  Pitro  Jiříkovský

Bursa(90´Szirti) Pešat L.(76´Zajíček)  Kobr  Mihálik

         Miček J.                    Tomeš

Obrazek

 

Sedmé vítězství v řadě, z posledních sedmi zápasů pouze dvě obdržené branky. To je bilance Hamrováků. Frýdlant se ale vůbec nemá za co stydět. Jak trenér Hamrů Mařas, tak střelec vítězné branky Miček vypověděli naprosto totožnou větu. ,,Postavení Frýdlantu absolutně neodpovídá postavení v tabulce.“

Zápas začal z obou stran v opatrném tempu, ale jakmile v 16.minutě z trestného kopu ze značného úhlu trefil tyč Lachman, tak jakoby odzvonilo volnému pojetí a hra začala nabírat na obrátkách. Zejména hosté po krásném a rovném trávníku s chutí kombinovali, k čemuž jim dopomohla i šířka placu pod Frýdlantským zámkem. Po několika závanech šancí v domácím pokutovém území zahrával v 19.minutě Mihálik přetažený rohový kop, jenž dosedl přesně na hlavu nehlídaného Mička a ten poslal Hamry do vedení. ,,První gól byl hodně důležitý, sem moc rád že jsem to trefil, protože se nám hrálo mnohem klidněji,“ sdělil po zápase Jakub Miček. Uklidnění hosté začali tvořit další příležitosti. Minutu po gólu nebezpečně mířil ze 30m Prousek, jeho projektil olízl břevno. Ve 30.minutě Frýdlant zavřel Hamry v jejich pokutovém území a po biliáru hlaviček zakončoval nad branku Marek. Poté měl gólovku na noze Mihálik, po skvostné diagonále od Bursy zakončil sám před Götzem nedůrazně vedle pravé tyče. Tři minuty před půlí byl ve vápně domácích sestřelen Urbanec, sudí Hybler situaci pustil.

Do druhé poloviny jakoby hosté vstoupili levou nohou. Najednou byl všude o krok dříve Frýdlant. Krom střely Mihálika ze střední vzdálenosti, kterou bravurně vytáhl Götz na roh, hráli do 70.minuty prim domácí. V minutě 54. nebezpečně pálil Lachman těsně mimo. Pak přišla série standartek. Nejprve z výborné situace, cirka z 20-ti metrů, trefil pouze zeď Kutílek. Pak přišel zlomový okamžik. Opět trestný kop, tentokráte si ho vzal pod patronát opět Lachman. Štiplavá rána mířila skokem a kvapem do sítě, ale David Miček Hamry excelentně podržel. Další výpady obrana Hamrů v kooperaci s gólmanem přečkala a definitivum přišlo hned záhy. Kobr rozehrál přímý kop a k překvapení všech, v čele s brankářem, proskotačil balon do sítě. Svědectví několika hráčů mluvila o lehké teči některého z obránců. Závěr zápasu se nesl v červeném duchu. Po nesportovním chování byl vyloučen Tomeš a v 88.minutě ještě Pitro (oba z Hamrů). V druhém případě se jednalo o zákrok na půli hřiště ze zadu. ,,Za vítězství moc díky, ale nemmůžu překousnout dvoje vyloučení, zejména vyloučení Pitrase mě mrzí, podle mě byl vyloučen naprosto neoprávněné a nesmyslně ze strany rozhodčího.“ Uvedl po utkání trenér Hamrů.

 

------------------

23.10.2010,XI.kolo

FK Velké Hamry : Sokol Košťálov

                1 : 0 (0 : 0)

Branka: Prousek Vl.

Sestava:              Miček D.

   Urbanec  Prousek L.  Zajíček  Jiříkovský

Bursa(79´ Prousek Vl.)  Kobr  Pešat L.  Mihálik

         Tomeš            Miček J.(87´ Kavan D.)

Barevné babí léto a snesitelnou teplotu  kazil silný a studený vítr, který se snažil ovlivnit velice zajímavou bitvu mezi Velkými Hamry a Košťálovem. A když říkám bitva, tak se vším všudy. Tvrdá hra z obou stran byla rozhodčím Horáčkem připuštěna a nebylo to vůbec na škodu. Hra krásně plynula a fotbal jako přesýpací hodiny se musel líbit asi 80-ti domácím fandům. Ti po konečném hvizdu museli domů odcházet velice spokojeni.

Úvod zápasu patřil jednoznačně hostům. Rychle kombinovali a jejich pohyb Hamry těžko zachytávaly. Gólovku přinesla hned 8.minuta, kdy se po výměně míče na jeden dotek uvolnili Zboroň s Holcem. Na druhého jmenovaného zívala prázdná brána, ale Urbanec stačil střelu zblokovat na roh. Ale hned z rohu vyplynula další nebezpečná situace. Vysoký Cerman hlavičkoval o kousek nad, než by Košťálov potřeboval. Na to Hamry zareagovaly po centru L.Pešata zprava akrobatickým zakončením Bursy, jenž v těžké situaci poslal balon také nad branku. V 16.minutě a totožná šance hlavou opět Cermana a opět po rohu exekutora Janaty. Janata, zároveň kapitán, produkoval po celý zápas vynikající centry, po kterých si hosté vyprodukovali nejvíce šancí. Tuto druhou, ostřejší hlavičku, musel už Miček vyrážet do bezpečí. Hamry postupně vyrovnaly hru a druhá polovina prvního poločasu byla vedena z obou stran v poklidu a defenziva obou mužstev pracovala dobře. Přesto si největší šanci schoval Košťálov až na kraj poločasu. V minutě 44. opět roh a tentokráte náhodně odražený balón na nohu Holce. Ten v rychlosti orazítkoval břevno hamrovské svatyně. Poločas skončil bez branek.

Druhou půli odstartoval diskutabilní moment. Ve 47.minutě, kdo jiný, než Janata, poslal balon z trestného kopu do vápna, kde byl podle hostujícíh hráčů i lavičky stažen Holec. Sudí jejich proseb nevyslyšel a nechal hru pokračovat. Převaha Košťálova kulminovala v 52.minutě samostatným nájezdem, který neproměnil Sádek. David Miček skvělým vyběhnutím vykryl střelci úhel. Tenhle moment jakoby spustil lavinu šancí na druhé straně a drtivou ofenzivu domácích. V 57.minutě cpal před bránu balón Urbanec, Průcha jen vyrazil před sebe a před Jakubem Mičkem se všechno otevřelo. Míč však netrefil ideálně a ten skončil vysoko nad. Hned za dvě minuty neproměnil snad tisíciprocentní příležitost Urbanec. Na levé straně grandiózním způsobem vymotal Mihálik dva obránce a skvostným centrem vybídl hamrovského beka ke skórování. Jelikož Průcha míč podběhl, měl střelec branku naprosto prázdnou, ale balon špatně trefil a ten skončil úplně na druhé straně v náruči Průchy. 72.minuta přinesla další obrovskou příležitost. Tomeš přetlačil na vápně snad tři hráče Košťálova a předložil na zlatém podnosu míč L.Pešatovi. Pešat tváří v tvář slávou pohrdl a Průcha mu šanci zmařil. Když se zdálo, že utkání spěje k zasloužené remíze, mistrné střídání hamrovského trenéra Mařase vše rozhodlo. Vladimír Prousek mladší byl na hřišti možná jen 30 vteřin a hned vstřelil gól. Po dlouhém balonu si nestihl míč sebrat ze země brankář Průcha, ačkoliv k tomu měl více času, důrazný Prousek mu však míč vyfoukl a do prázdné brány připsal Hamrům na konto další tři body. Obrovskou euforii museli domácí ještě na chvilku odložit, jelikož Janata nepřetržitě zásoboval své kolegy nadýchanými centry. Ty však domácí obrana v téhle fázi bravurně uhlídala a Hamry opět zvítězily.

--------------

16.10.2010,X.kolo

FC Ingeo Lomnice n.P. : FK Velké Hamry

                    1 : 4 (0 : 3)

Branky: Miček J. 2,Tomeš,Prousek Vl.

Sestava:                  Miček D.

       Urbanec  Prousek L.  Zajíček  Jiříkovský

             Bursa  Pešat L. Kobr  Mihálik

Miček J.(83´Kavan)    Tomeš(60´Prousek Vl.)

Úvod zápasu byl rozháraný z obou stran. Do dvaceti minut ohrozili obě mužstva brankaře jen sporadicky. Kolem pokutových území létaly jen nebezpečné centry, avšak obě obrany si vše v pohodě kontrolovaly. Po mátožné první dvacetiminutovce to začalo. Lomničtí zahrávali slibnou standardku z 20-ti metrů. Láskův pokus skončil asi metr nad. To pravděpodobně Hamrováky nakoplo. Ve 25.minutě poslal tvrdý centr ze strany Mihálik na hlavu Kobra, který prodloužil na zádní tyč, kde připravený Tomeš nekompromisně zavěsil do sítě. Hamry vedly 1:0 a dostaly velkou chuť útočit. Za minutu trefil Pešat tyč. Tato chuť přinesla další chutné ovoce v podobě druhého gólu ve 30.minutě. Opět nadýchaný centr z pravé strany od Urbance na nohu Mička a ten trochu akrobaticky umístil balon přesně do černého. Po druhém gólu se hra přelévala ze strany na stranu, domácí si však šanci nevytvořili, zato totální destrukci Lomnice v první půli dokonal opět Miček. Bursovu střelu Kos stačil vytlačit jen na nohu volného Mička a ten neměl větší problém. V kabině domácích muselo být o pauze asi hodně horko.

Hned do druhé půle totiž nastoupili se dvěma změnami. Druhý poločas v úvodu začal tam, kde skončil první. Hamry držely míč a Lomnice se nemohla dostat do hry. Po druhé zazvonila v zápase tyčka a po druhé to byla Lomnická branka. Tentokrát byl blízko Zajíček. Domácí se ale nevzdali. Bušili do hamrovských vrat. Velké šance se dočkali až v závěru, když na vápně se objevil zcela nehlídaný Medlík, ale pálil hodně nepřesně. Lomnice z krajů produkovala dobré centry. Neujal se žádný, a tak gól daly opět Hamry. Lahodný balon zleva se zrodil z kopačky Mihálika a dosedl ideálně na hlavu Vladimíra Prouska mladšího. Kos neměl nejmenší šanci – 4:0 v 88.minutě. Domácí se nakonec do střelecké listiny zapojili také, v 90.minutě snížil na 1:4 Medlík po křižné střele, jež zapadla naprosto přesně za pravou tyč. Na konečném debaklu to však změnilo jen pramálo.

------------------

9.10.2010,IX.kolo

FK Velké Hamry : Sokol Bozkov

                     1 : 0 (1 : 0)

Branka: Mihálik

Sestava:               Miček D

      Urbanec  Pitro  Prousek L.  Jiříkovský

  Bursa  Pešat L.(90´ Zajíček)  Kobr  Mihálik

          Tomeš(81´ Prousek Vl)  Miček J.

Za babího léta v ideálně meteorologických fotbalových podmínkách sehráli zajímavý zápas Hamry s Bozkovem. Asi 120 fandů vidělo, jak domácí po třetí za sebou nedovolili soupeři vstřelit branku a to díky perfektní práci v obraně a skvělému brankáři. Tentokráte to odnesli bozkovští, kteří však na hřišti za řekou Kamenicí nechali dobrý dojem.

Prvních pětačtyřicet minut se hrál vyrovnaný zápas. Bozkov i Hamry vynikali kvalitním držením míče. První ohrožení pro domácí branku připravil Roman Burnus, neposedný balon David Miček zkrotil. Hamry odpověděly Urbancovým centrem do vápna a Jakub Miček utěšenou pohotovou střelou přestřelil. Podobně skončil balon i z kopačky Mihálika v 18.minutě. Ozdobou celého střetnutí byla překrásná branka. Kombinaci par excellence po dvojité výměně balonu na jeden dotek mezi Mihálikem a Jakubem Mičkem se po patičce do míče opřel první jmenovaný. Úchvatná střela skončila v levé šibenici. Této brance museli zatleskat snad úplně všichni. Bozkovští poté hrozili pouze střelami ze střední vzdálenosti a také standardkami, u nichž všechny o více než hlavu převyšoval Nesvadba jako mořský maják.

Druhá půle začala klíčovým momentem zápasu. Hned po třiceti vteřinách fauloval ve vápně hamrovský brankář Miček poté, co neudržel balon a ve snaze ukrýt míč sundal zakončujícího hráče. Rozhodčí neváhal ani vteřinu. Miček ale svojí chybu bravurním zákrokem proti Burnusově penaltě odčinil a nedovolil tak Bozkovu srovnat. Po pokutovém kopu Bozkov zamkl Hamry na jejich půlce a vytvořil si mnoho standardních situací. Hamry je ale dobře odvracely a hosté si gólovku až do konce zápasu nevytvořili. Územní převahu Bozkova přeťaly dva momenty ze 77. a 79. minuty. Nejprve pronikající Tomeš se v šestnáctce octl v sevření dvou obránců. Oba šli do skluzu a zasáhli domácího útočníka. K překvapení a velké nevoli všech příznivců Hamrů zůstala píšťalka sudího Mikloviče němá. Dvě minuty na to poslal Miček svojí střelu pouze do břevna Balatkovy branky. Poslední slovo v zápase však nakonec mohl říct Bozkov. Červený z trestného kopu jen těsně minul domácí svatyni. Hamrováci tak udolali Bozkov tím nejtěsnějším rozdílem a škrábají se tabulkou nahoru.

--------------

2.10.2010,VIII.kolo

   Jiskra Mimoň : FK Velké Hamry
                
                            0 : 3 (0 : 2)
Branky: Mihálik 2,Miček J.

Sestava:            Miček D.

     Urbanec  Pitro  Prousek L.  Jiříkovský

       Bursa  Kobr  Pešat L.  Mihálik

Tomeš(72´ Prousek Vl.)  Miček J.(88´ Kavan D.)

Velké Hamry vezou další tři body z cizí půdy. Tentokráte to odskákala Mimoň, kterou hosté vyprovodili z tamního krásného hřiště třígólovým výpraskem. Hamry herně i fyzicky svého soupeře odrovnaly a Mimoň tak po třech ztracených bodech ve Frýdlantu nedokázala vstřelit branku ani na svém domácím hřišti.

Nástup Hamrů byl excelentní. Již ve 4.minutě ukázal Mihálik, jak že se to vlastně mají kopat přímé volné kopy, když přes zeď nechytatelně dostal míč do levé šibenice. Hosté nastoupili do zápasu mnohem soustředěněji a během úvodu si vypracovali další příležitosti. Mimoň se připomněla až ve 21.minutě, kterou svým trestným kopem zapsal do dějin zápasu domácí kapitán Polák. Jeho střela však mířila hodně nad. Hned tři minuty po něm měl na druhé straně obrovskou šanci Tomeš, jeho střele scházel důraz a pro Michálka nebylo větší problémem střelu lapit. Mimoň kupila zejména v obranné činnosti mnoho chyb v rozehrávce. Druhý gól Hamrů vznikl po ose Kobr – Pešat – Mihálik. Po Kobrově předání míče do strany poslal Pešat elegantní přihrávku Mihálikovi do běhu a ten ze strany tváří v tvář brankářovi nezaváhal. Hosté tak odcházeli do šaten za stavu 2:0 z jejich pohledu.

Druhá půle byla ve znamení lopotné snahy Mimoně se alespoň do šance dostat. Hrozila pouze z výborně zahrávaných standartek Radima Poláka. Z počátku druhé půle držela více míč na svých kopačkách. Málo platné – do obrovské šance se dostal v 56.minutě Jakub Miček, jemuž jeho střelu po perfektním centru Urbance vyrazil Michálek z brankové čáry. To byl senzační zákrok. Nešťastník si ale vše vynahradil v minutě 71. Pešat si v zápase připsal pomyslný druhý kanadský bod za časovanou přihravku, díky níž pelášil Miček sám vstříc Michálkovi, který sice chtěl včasným vyběhnutím balon odkopnout, ale střelec si ho obhodil a do prázdné branky zavěsil. Bylo prakticky po zápase. Do gólovky se však domácí přece je dostali. Hlavička střídajícho Matušeka zaváněla snížením. Nestalo se, balon skončil nad. Euforie z hostující lavičky byla zřejmá. Sobotní odpoledne tak silně zhořklo asi sto padesáti domácím příznivcům.

-------------

25.9.2010,VII.kolo

     FK Velké Hamry : Sokol Doubí

                     2 : 0 (1 : 0)

Branky: Miček J.,Pešat L.

Sestava:              Miček D.

Urbanec(90´Pelc) Prousek L. Zajíček(46´Prousek) Jiříkovský

           Bursa(78´Pešat J.)  Pitro  Pešat L.  Mihálik

                       Kobr          Miček J.

Krásný zápas se vším všudy byl nabídnut divákům ve Velkých Hamrech. Domácí poprvé na podzim po třech výbuších vyhráli doma, a to 2:0. Přeskočili tak svého soka v tabulce A-třídy.

Zápas začal z obou stran dynamicky a obě mužstva hrála rychle, kombinačně a většinou přesně. První poločas bych rozdělil na dvě poloviny. V té první hrál prim tým Hamrů. V 11.min střílel z vápna po rohu Mihálik, Svinka jeho střelu bez problému pokryl. Obdobnou situaci provedly Hamry i v minutě 23., kdy pro změnu pálil Lukáš Pešat. Od této chvilky převzali taktovku hráči Doubí. Ve 28.minutě se nejdříve z trestného kopu zastřeloval hostující kapitán Petr Martínek, aby se pak ve 43.minutě musel gólman Hamrů Miček natahovat k levé šibenici, odkud vylovil jasný gól po Martínkově střele opět z tresťáku. To už ale Hamrováci vedli 1:0, když klasické ,,nedáš, dostaneš“ zužitkoval po opravdu krásném centru Mihálika Jakub Miček hlavou do protipohybu Svinky. Této akci předcházel samostatný nájezd Vondráška, který bratr střelce, David Miček, zlikvidoval. Tak skončila první půle.

Druhý poločas přinesl hned z kraje rozhodující moment celého duelu. Červenou kartu dostal za úder loktem mimo hru hostující Suchan. Za dalších 10 minut dostalo Doubí hned 4 žluté a jejich podráždění na hlavního sudího Řeháčka se rapidně stupňovalo. Hamry v této fázi k ničemu hosty nepustily, avšak šance netvořily, spíše držely míč a hrály menší bago. To se jim mohlo vymstít, kolem 70.minuty si totiž hosté vytvořili ojedinělý tlak kolem šestnáctky ze série standardních situací. Domácí obrana vše ustála a ve v 82.minutě přišel zasloužený druhý gól. Lukáš Pešat vzal v přečíslení všechno na sebe a z 25-ti metrů uklidil balon k levé tyči. Poté Hamry naprosto dominovaly a hosté naprosto odešli. Navýšit skóre mohli v obrovských šancích zvýšit Josef Pešat a Jakub Miček. Gólový účet se ale nezměnil a Hamry zaslouženě zvítězily 2:0.

---------------

18.9.2010,VI.kolo

 Tatran Jablonné v P. : FK Velké Hamry

                      1 : 2 (0 : 1)

Branky: Kobr,Prousek L.

Sestava:                Miček D.

Urbanec  Prousek L.  Zajíček  Jiříkovský

        Bursa  Pešat L.  Kobr  Mihálik

       Pešat J.(61´ Prousek Vl.) Miček J.

Za krásného fotbalového počasí na pěkném terénu bylo domácí Jablonné vyloupeno Velkými Hamry. Hosté tak možná překonali úvodní mizérii a tři body z půdy dnešního favorita by je mohly odrazit ze dna tabulky. Zápas byl plný emocí, kontroverzních rozhodnutí sudího Špidlena, dále okořeněno dvěma domácími vyloučenými hráči a penaltou v 91. minutě.

První poločas: Hned úvod zápasu naznačil, že půjde o velice kvalitní utkání. Hra se v této fázi příliš nepřerušovala a přelévala se ze strany na stranu. Zejména Hamry zaujaly přesnými kombinačními akcemi. První velkou šanci si vypracovalo Jablonné, když se Hetver v 17. minutě octl hodně blízko Davida Mička, ten však tento požár včasným vyběhnutím uhasil. Na to zareagovaly Hamry nádhernou střelou Jakuba Mička z 20-ti metrů, jenž vyzkoušel Závůrku v brance domácích. Jablonné se snažilo o střelbu i z větších vzdáleností, bylo to však málo platné, hráči trefovali místo, kde stál připravený Miček. 35. minuta a trestný kop Zajíčka z dobrých 30-ti metrů. Exekutor sice nastřelil pouze zeď, balon se však odrazil přímo na nohu Kobra, který se zkušeností sobě vlastní neomylně tváří v tvář Závůrkovi zakončil do sítě – 1:0. Poločas i tímto výsledkem skončil.

Druhý poločas: Hosté se výborně připravili na tento zápas. I druhý poločas zahájili kombinací po zemi, jednoduchým ťukesem a Jablonné nevědělo, co hrát. Postupem času druhé půle domácí přitlačili na pilu a závarů ve velkém vápně začalo přibývat. Snaha byla obrovská, plynula hlavně ze standardních situací zahrávaných z poloviny hřiště. V 65. minutě bylo snažení narušeno prvním zbytečným vyloučením, kdy v přerušené hře srazil Mička Ptáček. Domácí přetrvali v územním tlaku, Hamry kontrovaly nebezpečnými brejky a jeden z nich mohl po grandiózním sólu Lukáše Pešata, který obalamutil ofsajdovou past, zakončit Mihálik, ten trefil pouze obránce na brankové čáře. První diskutabilní moment přinesla 83. minuta. Domácí zahráli perfektně standardku ze 40 metrů přímo do brány stříleným centrem. Gólman Miček vyběhl a míč vyboxoval na vápno, přičemž byl atakován jedním z útočících hráčů a zůstal ležet na trávníku s rukama v obličeji. Balón z vápna krásně pod břevno uklidil kapitán Kotek. Rozhodčí situaci pustili a ani vehementní snaha Hamrováků nepomohla. Po gólu se Hamry semknuly a bojovaly dál. Zamkly domácí, vytvořily si několik dobrých situací. Druhé vyloučení přišlo právě za této snahy, kdy nabíhající Mihálik byl sražen ze zadu bez míče Tomášem Věchetem. To běžela 89. minuta. Vše vygradovalo v minutě 91. Standardka Hamrů a míč se odrazil na vápno, kde Mihálik pálil do shluku hráčů, přičemž jeden z nich zastavil balón mířící do branky, podle sudího, rukou. Emoce tryskaly na všechny strany. Obrovská vlna nevole se shromáždila kolem hlavního rozhodčího, dalo by se říct, že všech 9 zbývajících hráčů se zapojilo do hlučné diskuse. Penaltu si postavil Lukáš Prousek a suveréně strhl vedení na stranu mančaftu z pod Muchova. Hned po penaltě byl zápas ukončen a vytvořil se jeden hrozen radosti, do kterého se zapojili všichni hráči i trenéři Hamrů. Druhý o nějakých 30 metrů, kde valnou hromadu vytvořili zase domácí. Smršť nadávek byla velká, ale nic na tom nezměnila.

--------------------

14.9.2010,dohrávka I.kola

   FK Velké Hamry : TJ Doksy

                     1 : 2 (0 : 2)

Branka: Mihálik

Sestava:             Miček D.

    Jiříkovský  Prousek L.  Zajíček  Bursa

Szirti(65´ Pešat J.)  Kobr  Pešat L.  Mihálik

        Miček J.         Prousek Vl.

--------------

11.9.2010,V.kolo

 FK Velké Hamry : SK Skalice

                   0 : 2 (0 : 1)

Sestava:                 Miček D.

Urbanec  Prousek L.  Pitro  Jiříkovský(79´ Pelc)

 Szirti(70´ Zajíček)  Kobr  Pešat L. Mihálik

          Prousek Vl.            Miček J.

Druhý zápas doma a druhá prohra Velkých Hamrů. K tomu děsivé domácí skóre 0:5. Domácí se těžko dostávají do šancí a ze dvou chyb dostali dvě branky. Jaká podobnost se zápasem se Stráží nad Nisou. Naopak je třeba vyzdvihnout soustředěný výkon Skalice, která 95 % standardních situací domácích dokázala perfektně odvrátit, ačkoli rohů bylo požehnaně.

Kdyby jste v první půli přišli pouze na 11. minutu, pak by vám to prakticky mohlo stačit. V inkriminované 11. minutě Hamry ztratily balon ve středu hřiště, nestačily pokrýt svojí levou stranu a Tomáš Pícha měl před Mičkem dálnici. Hostující hráč s číslem 15 vypálil z úrovně penalty střelu, na kterou gólman David Miček zareagovat nestačil. Sice zasáhl, avšak nedostatečně. Největší šanci Hamrováků měl před poločasem Lukáš Pešat, kdy mu perfektně sklepl na vápně míč Láďa Prousek. Levačkou minul o půl metru. No a to bylo vlastně vše. Snaha se domácím nedala upřít, ale ztroskotali na zmíněných standardkách, kterých měli víc než dost. Výborně skákalo celé mužstvo Skalice, zejména Heřmánkek.

Do druhé pětačtyřicetiminutovky se Hamry vrhly s odhodláním skóre při nejmenším srovnat. Tupá snaha vyústila pouze v územní převahu a pár rohových kopů. V 65. minutě vyrobil obrovskou minelu domácí brankář Miček. Při malé domů zkoušel dotírajícího Nevrlého ošálit kličkou doprava, podobně jako Petr Čech v zápase s Litvou. Klička mu ale nevyšla, upadl a Nevrlý už měl hodně snadnou cestu k druhému gólu. Najednou Skalice vedla 2:0. Po brance si Hamry pár, řekl bych, pološancí vypracovat dokázaly. Tu největší spálil v 84. minutě vystřídavší Pelc, ale Svoboda svojí levou nohu přesně vymrštil proti míči a tím si vychytal čisté konto. Ani hra na dva vzadu Hamrům nepřinesla kýžené ovoce, a tak opět prohrály, tentokráte 0:2.

-----------------

5.9.2010,IV.kolo

  FK Nová Ves : FK Velké Hamry

                 0 : 1 (0 : 0)

Branka: Miček J.

Sestava:             Miček D.     

       Pitro  Jiříkovský Prousek L.  Urbanec 

Pešat J.(46´Prousek Vl.) Pešat L. Kobr Szirti(87´Zajíček)  

                  Miček J.          Mihálik      

 Velké Hamry přijely do Mníšku, kde své domácí zápasy hraje liberecká Nová Ves, s vidinou prvních bodů po dvou kolapsech s Vratislavicemi a Stráží nad Nisou. První pocit z tamního hřiště byla pouze a jen jeho délka. Na fotbalovém letišti se v prvním poločase do šancí dostávali zejména domácí, kteří zatřásli Horoščákem hned v 6. minutě levou tyčí hostující svatyně. Ves si i poté udržovala tlak a spálila další dvě tutovky, hlavně příležitost ze 20. minuty byla snad tisíciprocentní, Cusnír se neodvážil ke střele a celou akci zabrzdil. Hamry poprvé vystřelily směrem k bráně až ve 30. minutě. Navzdory převahy Nové Vsi tomu kontrastovala ve 41. minutě vynikající kombinační akce hostů ve stylu ,,já na bráchu, brácha na mě“, když mladší Lukáš Pešat uvolnil patičkou staršího bratra, octl se Josef Pešat úplně sám před Zahradníkem. Ten však bravurním zákrokem udržel poločasový výsledek 0:0.

 Druhá půle začala tam, kde skončila ta první. Jako by Hamry dostaly do žil v kabině injekci aktivity a hlavně zdravé a srdcařské bojovnosti. Najednou se karta začal obracet a hned v úvodu se málem za obranu domácích dostal střídající Vladimír Prousek, ale Zahradník byl včas z brány venku. Hamrů začalo být plné hřiště. Nová Ves nechtěla zůstat pozadu a překrásná střela Pošmourného z dobrých 25 metrů nakonec vyrotovala o pár centimetrů těsně vedle šibenice. Rozhodují moment zápasu přišel v 60. minutě. Pravý bek Urbanec předvedl, jak má vypadat moderní krajní obránce a vytáhl míč 60 metrů křížně dopředu. Zbytek práce obstaral centrující Lukáš Pešat a z druhé zakončující Miček. Nechytatelná střela se přišpendlila do pravého horního rohu. Posledních 30 minut se Hamry uzavřely do ulity a domácí ťukali na dveře hlavně ze standardních situacích. Rohy a trestné kopy však zaměstnaly pouze obranu, nikoli brankáře. Hamrované chodili do rychlých protiútoků, ale z nich též nezapršelo. První tři body pro hráče zpod Muchova.

 

 Trenér domácích Kverka: ,,První poločas jsme měli dvě velké šance, které jsme nedali a na to jsme druhý poločas doplatili. Pak už jsme hráli nervózně a Hamry nás z brejku dvakrát, třikrát překvapily a z jednoho daly gól.“

 Trenér hostů Mařas: ,,První poločas jsme neodehráli podle našich představ. Před zápasem jsme si řekli, že Nová Ves je typicky brejkové mužstvo, a přesto jsme je pustili do dvou stoprocentních gólových šancí po našich ztrátách míče směrem dopředu, kdy nás jednou zachránila tyčka a po druhé váhající útočník. Škoda, že před poločasem jsme nešli do vedení po nádherné kombinaci, kdy Pepa Pešat ve finále neprostřelil brankáře. Strašně nám pomohlo střídání do druhého poločasu, kdy naše levá strana první půlku nepracovala tak, jak měla a příchodem Mihálika do levé strany se to strašně zlepšilo a jedna akce právě po levé straně se nám povedla, když Urbanec vysunul Lukáše Pešata, který nacentroval na Kubu Mička a tomu se povedla krásná střela. Řekl bych, že druhý poločas jsme Ves do ničeho vážnějšího nepustili a vyhráli zaslouženě.“

-----------------

28.8.2010,III.kolo

FK Velké Hamry : Tesla Stráž n. N. 

                     0 : 3 (0 : 2)

Sestava:               Miček D.

Zajíček  Pitro Prousek L. Jiříkovský(46. Pešat J.)

  Pešat L.(80´ Pelc) Urbanec  Kobr  Mihálik

                     Miček J.  Bursa(62. Prousek Vl.)

První domácí zápas sehráli Hamrované v sobotu proti

Stráži nad Nisou. Měkký a nasáklý terén ,,poskytl“ hráčům

řadu koordinačních problémů. K vidění byly

ekvilibristické, ale i nebezpečné pády na vodní hladinu,

která sem tam ležela na hřišti jako deka. Za

chladného počasí, studeného větru a lehkých deštíků se

fotbalová partie nesla zvláštním způsobem, který se

vymykal chápání nejednomu z přítomných domácích

příznivců. Stráž předvedla konsolidovaný a hlavně vyzrálý

výkon, který na mladé hamrovské mužstvo na 100% platil.

Jak dokonale může být fotbal krutý se přesvědčili domácí

hlavně první poločas. Hamry předvedly prvních

pětačtyřicet minut solidní a rtuťovitý výkon. Góly se však

 ze čtyř, možná z  pěti velkých příležitostí nedostavily. O

práci pro strážského gólmana Scholera se starali zejména

Mihálik a Lukáš Pešat. Ve 14. minutě se druhý jmenovaný

po Zajíčkově trestném kopu a následně po změti odrazů

dostal do bezprostřední blízkosti branky, avšak v záklonu

přestřelil. Asi největší příležitost. Dále nebezpečné

projektily produkovala levačka Mihálika, ale obrana a

brankář v kooperaci všechno ustála a zblokovala.

Z ničehož nic udeřilo na druhé straně. V 38. minutě rychlý

útočník Žoček pláchl po levé straně a elegantně lobem

zmrazil Hamry. Ještě větší pohroma přišla o dvě minut

y později, když se pro změnu vpravo nejlépe zorientoval

Mrijaj a vybídl sladkou přihrávkou pod sebe ke skórování

Petra Horáčka, ten bez problému podstřelil Mička a hosté

vedli 2:0. Šok! Defenzivní hosté se najednou z tiché vody

změnili v ničící rozbouřenou řeku, podobnou těm

povodňovým, které byly viděny tento měsíc v našem

kraji. Napůl zničení domácí odcházeli do šaten se

svěšenými hlavami.

 

Druhá půle a bezzubé Hamry se lopotně tlačily dopředu, ale už žádnou šanci nevytvořily. To hosté byli při chuti a do otevřené obrany podnikali nebezpečné výpady. Závar před Mičkem, kdy míč tancoval v malém vápně, byl tutovkou. Stráž svého soka ještě ušetřila. O gól hůře bylo na srdcích hamrovských hráčů v 75. minutě. Opět zafungovala spolupráce úspěšné dvojice podílející se na druhé brance. Mrijaj zahrál roh přímo na hlavu trestuhodně neobsazeného Horáčka a ten poslal Hamry do kolen. Následná křečovitá snaha se pomalu proměňovala v marnost. Konečný výsledek je tak hodně krutý a pro Hamry dvojnásob, jelikož kvalitní povrch zůstal po zápase značně poškozen.

Trenér domácích Mařas: ,,První poločas jsme sehráli velice dobře, měli jsme 3 stoprocentní šance a řadu dalších slibných příležitostí. Ty jsme bohužel neproměnily už druhý zápas za sebou. Před utkáním sem upozorňoval hráče, že Stráž je brejkové mužstvo a prvního góla jsme dostali z klasického brejku po naivní ztrátě míče směrem dopředu. Druhý poločas to byla parodie na fotbal, jedna velká katastrofa. Nenašel se nikdo, kdo by tu hru nějak usměrnil. Za druhý poločas jsme si nezasloužili vůbec nic

 

Trenér hostů: ,,Podali jsme výborný výkon, hlavně směrem

dozadu. Před zápasem jsme měli velké potíže se

sestavou. Dva hráče vykartované plus sedm hráčů

zraněných. Přijeli jsme sem s vidinou alespoň jednoho

bodu a vezeme všechny tři po skvělém vítězství 3:0.

Absolutní spokojenost.“

---------------------
21.8.2010,II.kolo

 Jiskra Vratislavice : FK Velké Hamry

                      2 : 1 (1 : 0)

Branky: Mihálik

Sestava:               Miček D.

     Pitro Tesár Jiříkovský(70. Prousek) Zajíček

      Kobr Bursa(84. Pešat J.) Urbanec Pešat L.

                 Mihálik         Miček J.(90. Pelc)

První mistrovský zápas po prvním neodehraném kole sehrála mužstva Vratislavic a Velkých Hamrů v sobotu při žahavém letním slunci na tvrdém a hrbolatém terénu ve Vratislavicích. Utkání nenabídlo fotbalový ráj pro oči asi 60 diváků, kteří ale museli určitě ocenit scénář utkání, jenž ke všemu domácí vyhráli.

Avšak první půlku zápasu byli aktivnější hosté. Několik standartek hamrovských létalo proklatě blízko Jiříčkovy branky. Skvěle je zahrávali zejména Tesár a Bursa. První branka se ovšem narodila přes střed hamrovské obrany, kdy se ofsajdové pasti vyhnul Cibulka a tváří v tvář Mičkovi chladnokrevně proměnil. I poté se však obraz hry moc nezměnil. Hamry měly častěji míč na noze a byly čím dál nebezpečnější. Ve 20. minutě přišla situace, po které se z hostující lavičky hodně volalo po penaltě po faulu na Jakuba Mička. Rozhodčí Řeháček ho jako penaltový neposoudil. Hamrovské mohl na konci poločasu mrzet dvojblok šancí, kdy nejprve těsně vedle pravé šibenice hlavičkoval Pešat a v poslední minutě první půle měl na noze vyrovnávající gól Pitro, ale z otočky přestřelil.

Druhá půle se nesla v opačném gardu. Iniciativu převzali domácí. Perfektní zákrok předvedl v 57. minutě gólman Miček, který po skvělé akci z levé strany vychytal Zbyňka Rampáčka. Později se ukázalo, že se dotyčný pouze zastřeloval. Zákrok zavánějící penaltou byl viděn v 63. minutě i na druhé straně. I tentokrát se pokračovalo ve hře dál. Hamry začaly hrát na riziko a se třemi obránci se snažily vyrovnat hru a skóre. Velkou trhlinu tomuto plánu způsobilo zbytečné vyloučení Tesára po přestřelce urážek jedním s diváků. Ale Hamrováci to nevzdali. Matěj Mihálik se v 88. minutě po několika centrech trefil přímo dokonale do pravého dolního rohu brány. Střela byla lehce tečována jedním z obránců. Zdálo se, že utkání dospěje k zasloužené remíze. Drama však vygradovalo o tři minuty později. Hamrovskou euforii zmrazil podobnou střelou jako Mihálik domácí Rampáček. Na toto těžké KO už hosté zareagovat nestačili, a tak Vratislavice slaví výhru 2:1 a první tři body.

Trenér domácích Rampáček: „Myslím, že jsme podali bojovný a zodpovědný výkon. Co se týče Velkých Hamrů, tak měli bezvadné standartky,ze kterých nás nejvíc ohrožovali. Chci poděkovat našim hráčům, kteří všechno dohráli až do konce. Jediné, co se mi nelíbilo, tak to byla neukázněnost vyloučeného hráče Hamrů, který velkou měrou přispěl ke konečné porážce. “

Trenér hostů Mařas: ,,První poločas jsme sehráli velmi dobře, jenom jsme si nechali dát z brejku branku. Měli jsme několik slibných příležitostí, řekl bych i gólových, hlavně ze standartních situací. Bohužel ty šance zůstaly nevyužité. Druhý poločas už byl z naší strany špatný, bylo to chaotické, chyběla myšlenka a přesná přihrávka. Řadě hráčů docházely síly. Paradoxem je, že se nám podařilo v závěru vyrovnat, jenomže ten úplný závěr jsme absolutně nezvládli, kdy jsme čtyřikrát až pětkrát mohli odkopnout balon pryč. To jsme neudělali a byli jsme za to potrestaní. Je to velká škoda, ale fotbalový život jde dál“