Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na slovíčko s trenérem A-mužstva

13. 3. 2009
Jak se povedla podzimní část sezony 2008/2009?
"Podzim byl z našeho hlediska průměrný, kdy po velmi špatném začátku jsme skončili na 7. místě. Cílem celé sezony, tedy i pro jaro, je co nejdříve se zbavit sestupových starostí a postupně do kádru zabudovávat dorostence, kteří na sobě chtějí pracovat. Možná to je po minulé sezoně trošku alibistický cíl, ale je třeba vycházet z reality. Pracovat dnes s fotbalisty je mnohem složitější než před lety, kdy byl fotbal na prvním místě. Každý, kdo do fotbalu dělá ví, o čem mluvím.
Jak probíhá zimní příprava?
Zimní příprava probíhá standardním způsobem jako v minulých letech s tím, že herní výsledky jsou o poznání horší, což je potvrzení předchozích vět.
Jaký je hráčský kádr na jarní část?
 Kádr našeho mužstva vychází z vyrovnané brankářské dvojice zkušený Mirek Blahna a talentovaný David Miček, o složení obrany mám vcelku jasno, musíme však ještě zapracovat na organizaci. Velmi dobře se zde ukazuje mladý Ondra Szirty a říká si o základ, stálicí je David Horna, byť v zimě skoro netrénoval. Šéfovat jim bude Vláďa Prousek, který se však také potýká s tréninkovým mankem, ale věřím, že je natolik zkušený, aby vše zvládnul. Větší problém mám v halvu, kde vše nefunguje tak jak má a v plné nahotě se ukazuje, jak moc chybí David Kříž a Jirka Kobr. Spoléhat se tedy musím na defenzivní šťít v podání Marka Tomeše, své kvality musí prodat Lukáš Lejsek, zlepšení čekám od Pavla Bursy, velmi dobře se mi ukazuje mladíček David Průcha, u něhož mě však mrzí, že to po své první maličké prohře v jabloneckém dorostu vzdal. Úkolem útočníků je dávat branky a to Pepík Hnídek i Ruda Říha umí. Druhý jmenovaný však na sebe potřebuje bič, aby pracoval tak, jak se má. Pak umí. Platný by byl i Jakub Serbus, jeho tréninková morálka je však katastrofální. Zranění jsou Radim Kavan a Michal Sedlmajer, na hřiště se vrátí Mirek Říbek, pokud si vše srovná v hlavě.
A co mládež?
 V Hamrech se snažíme do maxima se věnovat mládeži, ta práce tam má své výsledky, jen mě mrzí, že těch kluků, co trénují s A mužstvem od útlého věku je stále málo a to je škoda jak pro oddíl, tak zejména pro ně. Řada talentů s námi trénuje a hraje již delší dobu a na jejich výkonech to je strašně znát. Řada talentů však pracovat nechce, jsou pohodlní a leckdy raději s fotbalem skončí, protože je to tak nějak už nebaví. To mi hlava nebere.
 
 Kádr mužstva (Blahna, Bursa, Hnídek, Horna, Kobr, Kříž, Kavan, Lejsek, Miček D., Miček J., Prousek V., Říha, Říbek, Sedlmajer, Serbus,Tomeš a mladíci Kuželka, Hnídek, Průcha, Pešat, Prousek, Szirty, Titlbach) prakticky změn nedoznal, opustil ho pouze Lukáš Prousek, kterému přeji, aby svojí poslední fotbalovou šanci proměnil. Nepřišel nikdo a tak to i pravděpodobně zůstane, i když šikovný halv a útočník by se mi hodili.