Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hodnocení podzimní části sezóny 2007-08

Před začátkem sezóny jsme měli velké obavy o sportovní výsledky i o dostatek finančních prostředků pro všechna mužstva. Postupně se vše podařilo stabilizovat.

A-mužstvo: v 1.A třídě podávalo dobré výkony. Předvedená hra, zvláště na hřištích soupeřů, byla velice kvalitní. Nedostatkem bylo proměňování střeleckých příležitostí zvláště doma. Kladem je zařazování mladých hráčů z dorostu, postupné omlazování celku a samozřejmě dosavadní umístění v tabulce. Podařilo se stabilizovat post brankáře, zvládla se i defenzivní činnost. Cílem je postupné zabudování dalších mladých hráčů a umístění do 4.místa v tabulce. Samozřejmě výbor se nebude bránit tomu, když A-mužstvo skončí sezónu tak, jako na podzim, což by znamenalo postup do KP. Poděkování za práci patří trenérovi p. Mařasovi a vedoucímu družstva p. Balatkovi.

B-mužstvo: v okresním přeboru až závěru sezóny prokázalo, že myšlenka výboru postupně omladit B-mužstvo, dávat v něm pokud možno více příležitostí dorostencům, je správný postup, který může splnit cíl, tj. připravovat v B-mužstvu hráče pro A-mužstvo. Z počátku sezóny mladým hráčům nepomohli „staří“ kozáci. Chvíli trvalo, než si i dorostenci zvykli na kopanou dospělých. V každém zápase jich nastupovalo 3 – 5. Poslední utkání odehráli kompletně sami s dvěmi fluktuanty z A-mužstva a dokázali porazit Smržovku. Bylo to zdařilé nedělní odpoledne po „dokopné“. Všichni jsme se určitě dobře bavili a sledovali mužstvo, které za 3 – 5 let může být základem pro A-mužstvo a tím i dobrou propagací hamrovské kopané. Poděkování patří J.Vítovi a M. Kouřilovi, kteří se ve spolupráci s Vl. Prouskem a trenéry dorostu o mužstvo starají.

Starší a mladší dorost: hraje krajský přebor a neustále se pohybuje v obou kategoriích na špici tabulky. Mužstva jsou spojená s TJ Desnou a je vidět správný trend ve výchově talentovaných fotbalistů. Mnohým však schází plné zaujetí pro fotbal a vedlejší zájmy u nich převažují. To, že mnozí z nich mají šanci trénovat i s A-mužstvem, a ti co mají zájem i hrát v družstvech dospělých, se projevuje kladně na jejich růstu a postupně se stávají oporami v družstvech dorostu. Poděkování patří trenérům Průchovi a Lubasovi z Hamrů a Kobylkovi a Kopalovi z Desné.

Starší žáci: v KP podávají velice nevyrovnané výkony. Fotbalově se vyrovnají všem celkům z KP, bohužel fyzicky na ně v mnohých případech nestačí. Často na ně stačí 2 velcí fyzicky urostlí hráči (Mimoň, Hrádek, Frýdlant, Žel.Brod….), kteří ovlivní a rozhodnou zápasy. Naopak s družstvem Jablonce a Liberce dokážeme zvítězit. Domníváme se však, že cesta, na kterou se vydal trenér David Kříž, je správná. Cílem zůstává záchrana KP, ke které se hráči dostanou jen usilovnou pílí a konfrontací se silnějšími soupeři. Poděkovat zde kromě trenérovi musíme i vedoucímu družstva Jardovi Ducháčovi z Desné. Někteří hráči pomáhají i za B-mužstvo, které hraje v Tanvaldě pod vedením Míly Doležala.

Mladší žáci: pod hlavičkou TJ Desná hrají také v KP, trenérem je Vl. Žanta a V.Albl z Desné a pomáhá jim Olda Jandura z Hamrů. Družstvo trpí nedostatkem hráčů roč. 1996 a 95. Drží se ve středu KP. Mnozí talentovaní hráči zvláště z Hamrů však mají jiný zájem než fotbal, jen je s podivem, že rodiče o ně nemají moc zájmu a nechají je růst jako strom v lese. Cílem je získat další tyto chlapce na pravidelné sportování, podřízení se režimu tréninků a zápasů.

Přípravka: je složena z 18 hráčů ročníků 1997 až 2002. Starší hráči roč. 1997-99 hrají turnaje v minikopané a ze 6-ti turnajů jich 5 vyhráli a jednou skončili druzí. Mladší roč. 2000-02 se učí základům fotbalové abecedy . Je tam jistě hodně talentů, také zájem rodičů je velký. Chodí jak na tréninky, tak i mnozí na všechny turnaje. Družstvo vedou trenéři Černý a Borčický, pomáhá jim Erlebach a také J.Linhart. Cílem pro jarní část sezóny bude příprava hráčů roč,. 1997 do mladších žáků a rozšíření kádrů chlapců roč. 2000-02.


Sportovní plány jsem uvedl u jednotlivých družstev. Cílem není nějaké neustálé postupování do vyšších soutěží. Cílem je výchova mladých fotbalistů, pro kterou však KP žáků a dorostu jsou nezbytností. Třešinkou na dortu by celému oddílu a všem družstvům mohl být postup do KP dospělých a dokončení změny koncepce u B-mužstva. Z hlediska další spolupráce s oddíly, chceme rozšířit spolupráci se Sokolem Plavy, Sokolem Držkov a Jiskrou Tanvald. Na úseku mládeže chceme i zlepšit spolupráci s FK Jablonec, která dříve byla jednosměrná, nyní ten pohyb hráčů musí být oběma směry.Hospodářsky je oddíl stabilizovaný, provedli jsme v létě rekonstrukci travnatého hřiště, do které jsme dali značné prostředky. O hřiště se vzorně stará správce - Radek Tesar. Brigádnicky jsme opravili lavičky, zhotovili branky pro minikopanou a provedli i sami rekonstrukci trávníku. Všem členům oddílu, ale i některým rodičům dětí za pomoc děkuji.

V létě bychom chtěli opět provézt rekonstrukci hřiště a po dohodě s MěÚ i další akce. Vše bude také záležet na tom, jak dopadne snaha města získat finanční prostředky z EU na rekonstrukci celého areálu. Nemá cenu nyní dávat finanční prostředky do něčeho, co není rozhodnuté. Pokud by tato akce neměla reálnou naději na úspěch, chtěli bychom i z našich prostředků zatravnit areál házenkářského hřiště, pro rozvoj mládežnické kopané a trochu tak uvolnit prostor z tréninkových hodin na hlavním hřišti nebo se pokusit získat dotaci i z jiných prostředků .


za výbor FK Milan Černý – předseda TJ a oddílu kopané