Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mládežnický fotbal ve Velkých Hamrech v polovině sezóny 2006/2007


Po zkušenosti z loňského roku, kdy došlo ke sloučení obou žákovských družstvech (mladších žáků,starších žáků), s oddílem TJ Desná, bylo výborem FK Velké Hamry, rozhodnuto k jednání s TJ Desná o další spolupráci ve výchově fotbalové mládeže. Po několika jednáních zástupců obou oddílů, bylo přistoupeno ke sloučení celé mládežnické kopané. Toto se týkalo družstva mladších žáků „A“ a mladších žáků „B“ (ročník nar. 94-96), starších žáků (ročník nar. 92-93), mladšího dorostu (ročník nar. 90-91) a staršího dorostu (ročník nar. 88-89). Všechny výše uvedené týmy hrají Krajský přebor Libereckého kraje,

vyjma ml.žáků „B“, hrajících Okresní přebor Jablonecka. Každý oddíl si ponechal pouze přípravku (ročník nar. 97-2000), která hraje turnajově Přebor Jablonecka.

Rozhodnutí sloučit mládežnickou kopanou má mnoho kladů pro oba oddíly. Patří sem rozložení finančních prostředků na dva oddíly, protože např.doprava k utkáním, se v dnešní době stala nezanedbatelnou položkou (pro představu,družstva jezdí za soupeřem např. do České Lípy či Nového Boru). Dále jsou finance potřebné na proplacení cestovného rozhodčím a jejich tabulkově daných odměn, za odpískaná utkání.

Dalším kladem je rozložení zatížení hřišť, jak u nás ve Velkých Hamrech, tak v Desné.Každý jistě ví, že v našich klimatických podmínkách nelze trénovat po celý rok. Nyní mají všechna družstva mládeže, při špatném počasí (trvalý déšť) nebo přes zimní období, umožněnu přípravu na umělé trávě III. generace v Desné.

Další výhodou tohoto kroku je zvýšení počtu mladých fotbalistů ve všech týmech. Podle přísloví, „konkurence je zdravá“, dochází i ke zkvalitnění hráčských kádrů všech mužstvech. Toto platí hlavně v případě dorosteneckých družstvech, kde se již několik talentovaných hráčů zapojilo do přípravy s mužstvy dospělých ve svých mateřských oddílech.

Nyní již k výsledkům, dosažených naší fotbalovou mládeží. Začněme nejprve těmi nejmenšími:

Přípravka se každý týden zúčastňovala turnajů pořádaných Okresním fotbalovým svazem Jablonec nad Nisou. Nutno připomenout, že jeden z turnajů mladých nadějí, pořádal na našem stadionu i FK V.Hamry. Naši nejmenší fotbalisté dosáhli v těchto turnajích velmi dobrých výsledků. Několikrát se umístili tzv.„na bedně“, tedy mezi prvními třemi. Tým vedou pánové Milan Černý, David Borčický a Pavel Erlebach.

Mladší žáci „A“,hrající Krajský přebor, dosáhl nečekaného umístění v tabulce.Toto mužstvo odehrálo několik výborných utkání se soupeři, kde základna je na daleko vyšší úrovni. Zde se již projevilo sloučení z loňské sezóny a tedy i kvalita. Mužstvo se umístilo 5. místě. Tým trénují pánové Oldřich Jandura a Vladimír Žanta.

Mladší žáci „B“, hrající okresní přebor Jabloneckého okresu, také dosáhli několika kvalitních výsledků, ale na nejlepší ještě nestačí.Je to dáno především tím, že několik hráčů teprve v letošním roce začalo s aktivní kopanou.Tento tým skončil na 9.místě ze 14. účastníků soutěže.Tým vede pan Václav Albl.

Starší žáci, hrající Krajský přebor, si po nešťastném vstupu do soutěže, vybojoval slušné umístění.Tento tým měl zprvu problémy z hráčským kádrem (nemoci, prázdniny atd.), ale ve druhé polovině soutěže již tým „šlapal“, a vybojoval si slušné umístění v polovině tabulky. Mužstvo vedou pánové David Kříž a Jaroslav Ducháč.

Mladší dorost, hrající Krajský přebor, tvoří hráči, z tolik úspěšného týmu starších žáků z loňského roku. Zde se ve větší míře projevily fyzické proporce našich kluků oproti ostatním týmům.Ve většině případech hrálo toto mužstvo, s o rok starším soupeřem, a to je v této kategorii velmi znát. Tento tým však má perspektivu, bude totiž moci hrát ve stejném složení i příští sezónu. Mužstvo ml.dorostu skončilo na 5. místě tabulky.Trénery jsou pánové Tomáš Průcha a Petr Kopal.

Starší dorost, hrající Krajský přebor, se po celou dobu podzimní části „pral“ o umístění nejvyšší, a jen vinou horšího skóre obsadil 2. místo. I přes to panuje s výkony a výsledky obrovská spokojenost, protože tyto ročníky budou v nejbližší době tvořit základy mužstev dospělých. Tým vedou pánové Libor Lubas a Michal Kobylka.

Závěrem je na místě poděkovat správcům obou fotbalových areálů panu Jaroslavu Balatkovi z Velkých Hamrů a panu Jiřímu Křemenovi z Desné za přípravu hráčského zabezpečení, kabin a hřišť. Velký dík patří též rodičům, zejména u nejmladších kategorií, za spolupráci při dopravě k utkáním.